Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Bartoš schytává kritiku Pirátů za video pro Metu. Porušil hodnoty strany, volají jeho kolegové

Česko

  10:17
Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš natočil zdravici pro jednu z největších internetových firem světa. Nezní to jako skandální zpráva, pokud by se tedy nejednalo o šéfa Pirátů a tou firmou nebyla Meta, která provozuje Facebook, WhatsApp či Instagram. Někteří Piráti natočené video vnímají jako porušení hodnot strany a volají po trestu.

Podle zakladatele Pirátů Jiřího Kadeřávka se z Bartoše stal maskot Mety, která z hlediska ochrany soukromí představuje to nejhorší.

„Jsem rád, že se Meta rozhodla zaměřit na aktivity i na našem trhu. Je to další krok k budování zodpovědné společnosti a online podnikání na internetu. Abychom toho dosáhli, musíme se zaměřit na zvyšování digitálních dovedností, ochranu soukromí, zmenšování digitální propasti, zamezení digitálnímu vyloučení a na boj s dezinformacemi a nezákonným obsahem,“ říká Bartoš ve videu, které natočil pro společnost Meta. Ta jej používá k propagaci.

Podle serveru Novinky.cz Bartoš svým počinem rozčílil hned několik spolustraníků. „Ne, prostě já nenacházím žádné vysvětlení, jedině snad, že byl k videu Ivan donucen,“ dodal Kadeřávek.

Na kritiku spolustraníků reagoval na pirátském fóru i sám Bartoš. Každý má podle něj právo na svobodné šíření informací i na soukromí, a to jak ve skutečném světě, tak i v tom digitálním. Právě proto se prý jako vicepremiér pro digitalizaci „intenzivně zabývá otázkou ochrany osobních dat“.

Redakce iDNES.cz Ivana Bartoše kontaktovala s prosbou o podrobnější reakci, zatím odpověď neobdržela.

Autor: