Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jablonec půjde za prvními body

Česko

PRAHA Netradičně hned dva zápasy dnes uzavřou program třetího kola první fotbalové ligy.

Odpoledne ve vršovickém Ďolíčku nejprve přivítají v televizní dohrávce od 17.15 Bohemians 1905 Olomouc. Večer od 19.30 se utká Jablonec, který má za sebou čtvrteční divokou přestřelku na hřišti Austrie Vídeň, s Mladou Boleslaví.

Zároveň půjde o duel ambiciózních týmů, které po nevydařeném startu do sezony stále čekají na první letošní bodový zisk.

Jablonec sice ve čtvrtek odjel z Vídně s porážkou 3:4, ale kouče Luboše Kozla hlavně potěšilo, že se jeho mužstvo poprvé v nové sezoně dokázalo střelecky prosadit.

„Naše efektivita byla na Austrii velmi dobrá, konečně jsme dokázali proměnit ty šance, které jsme si vypracovali, což bylo hodně pozitivní. Ale proti Mladé Boleslavi musíme výrazně zlepšit i obranu, jinak jsme bez šance,“ připomněl Kozel čtyři inkasované branky v rakouské metropoli. Jablonečtí věří, že do zápasu bude fit útočník Luděk Zelenka. Ten si ze zápasu na Austrii, kde vstřelil dva góly, odnesl pohmožděný stehenní sval a jeho start je nejistý.

Ani Boleslavi se start do ligy vůbec nepovedl. Třetí tým loňského ročníku první ligy má na kontě nulový bodový zisk, což přidělalo novému trenérovi Luďku Zajícovi hodně starostí. Další ztráta v Jablonci by mohla hodně zatřást s jeho pozicí. „V týmu cítím, že kluci chtějí ty předchozí ztráty napravit. Neřekl bych, že tam panuje nějaká nezdravá nervozita nebo napětí. V Jablonci to už chceme prostě prolomit,“ uvedl Zajíc.

Bohemians 1905 v minulém kole povzbudila bezbranková remíza vybojovaná na hřišti loňského mistra z Liberce, což byl pro Klokany první bodový zisk v lize po více než čtyřech letech.

Pulpit šetřit Bohemians nebude

Nyní se Bohemians chystají na Olomouc, ale ve Vršovicích řeší problémy se složením obrany. Ze hry vypadl distancovaný stoper Lukáš a není jisté, jestli se uzdraví další pilíř středu obrany Rada. Ten má zase pochroumaný kotník.

Zápas bude pikantní i kvůli tomu, že Hanáky do utkání povede Martin Pulpit, sám velký příznivec Bohemians, který je i v Družstvu fanoušků Bohemians. Pulpit ale Klokany šetřit nehodlá. Na jaře ještě ve druhé lize v Ďolíčku přivedl k výhře Sokolov, čímž ukončil osmnáctizápasovou šňůru neporazitelnosti zelenobílých v domácím prostředí.

Autor: