Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jablonecký oštěp: Špotáková v. svět

Česko

PRAHA Malostranské náměstí, Karlův most, Staroměstské náměstí, U Pinkasů. Po této trase se ve středu večer ubírala skupina dvanácti urostlých žen, nejlepších světových oštěpařek. Na pozvání olympijské vítězky Barbory Špotákové se její soupeřky sešly v Praze, aby na dnešním mítinku Jablonecký oštěp nabídly podívanou špičkové úrovně.

„Praha je krásné město a pivo na závěr bylo velmi příjemné,“ chválila režii Špotákové Christina Obergföllová z Německa, bronzová z olympiády, kde ji česká závodnice připravila i o evropský rekord.

„Já jsem v Praze poprvé, její návštěva byla mým snem a ten se teď naplnil. Z reklamy v Rusku jsem o českém pivu věděla a teď můžu potvrdit, že je výborné, skvěle se mi po něm spalo,“ přikyvovala Ruska Maria Abakumovová, které Špotáková před dvěma týdny posledním pokusem vzala olympijský triumf.

Taková slova pochopitelně těšila nejlepší oštěpařku planety.

Neriusová oprášila školní ruštinu „Bylo vidět, že holky jsou spokojené, že jsou tady rády. Procházka Prahou byla bezvadná, každá sice mluví jinou řečí a občas to bylo legrační, ale přesně takhle jsem si to představovala. Po olympiádě se má trochu užívat, kamarádit se, neprožívat všechno tak strašně vážně,“ pravila Špotáková.

Právě vzájemná komunikace prý nabídla několik pěkných momentů.

„Už trochu víc znám Rusku Abakumovovou. Anglicky se domluví, ale je plachá, takže Steffi Neriusová, rodačka z východního Německa, oprášila svoji školní ruštinu,“ smála se Špotáková a zmínila další ze svých velkých soupeřek.

V úterý v Lausanne obsadila česká oštěpařka čtvrté místo, na dnešním mítinku v rodném Jablonci se však bude chtít předvést v nejlepším světle.

„Po olympijském vítězství se těžko hledá motivace do dalšího závodu, a právě to mě potkalo v Lausanne. Po Pekingu jsem se emocionálně vyčerpala, ale věřím, že domácí prostředí v Jablonci mi vlije do žil novou krev. Bude to něco jiného,“ naznačila svou víru.

„Myslím, že pátek bude dnem Barbory,“ pravila její velká rivalka Obergföllová. „My ho však chceme podpořit dobrými výkony,“ dodala. Přehlídka největších hvězd světového oštěpu žen, které se vedle všech tří medailistek z Pekingu zúčastní také dalších pět olympijských finalistek a s nimi i Češky Nikola Brejchová s Jarmilou Klimešovou, začne na jablonecké Střelnici v 18.00, předprogram odstartuje o hodinu dříve. Během něho budou sportovat děti z jabloneckých škol, v exhibici hasičského sportu vystoupí tým přítele Špotákové Lukáše Novotného a celek svijanských hasičů.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat