Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jackson 5 plánují návrat i s Michaelem

Česko

LONDÝN Hudební skupina Jackson 5 se údajně dává znovu dohromady, aby uspořádala turné. Chystaných vystoupení se prý zúčastní i nejslavnější z pěti bratrů Michael Jackson. Série koncertů by se měla konat „někdy v roce 2008“. Řekl to BBC News zpěvák a kytarista sourozenecké skupiny Jermaine Jackson.

Poslední společné turné sourozenci absolvovali - jako šestičlenní The Jacksons - v souvislosti s vydáním desky Victory v roce 1984. Michael Jackson, který rozvíjel souběžně sólovou kariéru a měl v té době již na kontě své nejúspěšnější album Thriller, se údajně tehdy zdráhal s bratry vystupovat. Na posledním koncertě pak sdělil, že skupinu opouští. The Jacksons ještě v roce 1989 vydali album 2300 Jackson Street a v roce 1990 oznámili rozchod.

V posledních několika letech se objevovaly dohady o tom, že se skupina chce znovu dát dohromady. Jermaine nyní potvrdil, že zamýšlený comeback se zpozdil kvůli Michaelovu soudu. Michael Jackson byl obviněn z pohlavního zneužití nezletilého chlapce, ale soud jej v roce 2005 osvobodil ve všech bodech obžaloby. „Chci moc poděkovat fanouškům a všem, kdo podporovali naši rodinu,“ řekl Jermaine.

Bratři začali vystupovat jako Jackson 5 v dětství. Později se přejmenovali na The Jacksons a ve složení Tito, Marlon, Jackie, Jermaine, Michael a Randy se proslavili v 70. letech.

Autor: