Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jagger je tváří kampaně na ochranu sluchu

Česko

LONDÝN Frontman a zpěvák britské rockové skupiny Rolling Stones Mick Jagger (na snímku s herečkou Lydií Hearstovou) se stal hlavní tváří nejnovějšího vydání časopisu Hear the World, který patří stejnojmenné nadaci na ochranu lidí před ztrátou sluchu a na pomoc nedoslýchavým.

Portrét Jaggera, který v sobotu oslaví 65 let, nafotil na první stranu časopisu kanadský zpěvák a skladatel Bryan Adams. Ten je oficiálním fotografem tohoto dobročinného projektu. Do nového čísla také vyfotografoval Jaggerovu bývalou manželku, americkou modelku Jerry Hallovou, a britského zpěváka Michaela Bubleho.

S dlaní za uchem Zachycené osobnosti mají na fotografii vždy ruku s rozevřenou dlaní za uchem jako výraz snahy lépe něco nebo někoho slyšet. „Jako hudebník přirozeně sympatizuji s projektem, který se snaží pomoci lidem vážit si své schopnosti vnímat zvuk a tento smysl si uchovat,“ citoval britský tisk Adamse. Kanadská hvězda již dříve pro Hear the World získala a nafotila například britského zpěváka Roda Stewarta, skotskou zpěvačku Annie Lennoxovou, britskou soulovou zpěvačku Amy Winehouseovou, americkou herečku a zpěvačku Lindsay Lohanovou a amerického zpěváka Smokeyho Robinsona.

Hear the World (Slyš svět) je celosvětovou neziskovou iniciativou s cílem informovat lidi o tom, jak si mohou chránit sluch a jak se vypořádat s emocionálními a praktickými dopady případného částečného či úplného ohluchnutí. Nadace také dává peníze dobročinným organizacím, které pomáhají lidem s poškozeným sluchem. Podle odhadů, které byly zveřejněny loni, slyší v Česku špatně pět až 12 procent populace.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!