Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Jágr: Nevím, proč jsme špatní

Česko

New York Rangers, předstartovní favorit NHL, mají nejhorší start do sezony za posledních 57 let

NEW YORK/PRAHA 121. Tolik minut už New York Rangers nevstřelili v NHL gól. Krize party kolem kapitána Jaromíra Jágra se prohlubuje. Rangers z osmi zápasů vyhráli jen dva a bodově horší už jsou jen tři týmy, a to má Phoenix ještě utkání k dobru. Takový start si jeden z největších favoritů na zisk Stanley Cupu rozhodně nepředstavoval. „Není to pěkné a nechceme být v takovém postavení,“ řekl Jágr po posledním prohraném duelu s Pittsburghem. „Musíme s tím něco udělat teď hned. Jiná možnost není,“ dodal.

Jenže problém je především v tom, že nikdo nedokáže přesně říct, proč to Rangers nejde. „Abych mohl odpovědět, musím si položit ještě víc otázek,“ uvedl Jágr pro New York Post. „Hrajeme špatně za A, protože nejsme dost dobří, za B, protože si dost nevěříme, za C, že se snažíme až moc?“

Odpověď ale Jágr nenašel. „Nehrajeme dobře a nevíme proč. Ani nevím jestli jsme dobří, ale věřím, že jsme a začneme tak i hrát.“ Kouč stále řeší koho k Jágrovi Možná ale hlavní příčinou tápání Rangers je samotný Jágr nebo spíš neschopnost najít k Jágrovi do lajny hráče, se kterými si bude na ledě rozumět.

Už sedm různých kombinací křídel vyzkoušel kouč Rangers Tom Renney k nově příchozím centrům Chrisu Drurymu a Scottu Gomezovi. Ale nikdo nedokázal nahradit Jágrova dvorního nahrávače Michaela Nylandera, který před sezonou odešel za lepšími podmínkami do Washingtonu.

„Musíte hráče nechat, ať si to nějak srovnají sami,“ odpověděl Renney na otázku, jak situaci zlepšit. Po zranění Martina Straky a Seana Averyho už kanadský trenér moc možností, jak zamíchat se sestavou, nemá.

Ani hráčská rošáda ale nevysvětluje, proč skvělí hráči jako Gomez nebo Brendan Shanahan mají po osmi utkáních jen tři respektive dva body. Daří se vlastně jen gólmanu Henriku Lundqvistovi, který se ale právem zlobí, že jeho zákroky jsou bez gólu v brance soupeře k ničemu. „Musíme hrát s větší intenzitou,“ dodal Lundqvist.

Gomez ale panice rozhodně nepropadá. „Vím, jaký má tenhle tým potenciál. Jsem si jistý, že všichni mimo naši kabinu se nám smějí, ale my budeme v pohodě.“ Kouč Renney je podobně pozitivně naladěn. „Nejsme daleko od toho, jak máme hrát, ale musíme se do toho dostat brzy,“ připomněl.

Podle některých zámořských novinářů je hlavní chybou Rangers fakt, že si až moc přihrávají a snaží se toho příliš vymýšlet.

S tím souhlasí i Renney. „Musíme si uvědomit, že se všechno nemůže udát v prvních deseti minutách. Chceme jít rychle do vedení a mít hotovo, ale trochu zapomínáme na proces, jakým toho docílit.“

Horší vstup do ročníku měli Rangers jen v roce 1950, kdy v prvních osmi utkáních vstřelili jen devět branek. Teď jich mají na kontě 13, ale potřebovali na ně 273 střel!

Newyorský tým vyslal na soupeřovu bránu v průměru 34 puků na zápas, a v lize tak patří mezi nejpilněji střílející mužstva. „Někdy se to musí zlomit,“ doufal Drury.

***

Hvězdám Rangers se zatím nedaří

Jaromír JÁGR

Drží si bilanci bod na zápas. Kapitána týmu ale trápí střelba, soupeřova brankáře překonal pouze jednou. I tak je v klubu nejproduktivnější. Chris DRURY Velká letní posila má na kontě šest kanadských bodů a stejně jako Jágr pouze jeden gól. Scott GOMEZ Nejlépe placený hráč NHL pokulhává za očekáváním. Ke dvěma brankám přidal jen jednu asistenci. Martin STRAKA Nasbíral tři body v sedmi zápasech. Nyní se navíc Jágrův věrný parťák zranil. Brendan SHANAHAN Veterán vystřelil už 50 střel, ale trefil se pouze jednou. Henrik LUNDQVIST Švédský brankář jako jediný odvádí kvalitní výkony.

Autor:

Kdy dát dětem první kapesné a kolik?
Kdy dát dětem první kapesné a kolik?

Kdy je vhodný čas dávat dětem kapesné a v jaké výši? To jsou otázky, které řeší snad každý rodič. Univerzální odpověď však neexistuje. Je ale...