Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jágře, neodcházej, žadoní fanoušci

Česko

NEW YORK (od dopisovatele LN v USA) Lenivě se brouzdal po ledě, aby nečekanými třemi čtyřmi rychlými skluzy převzal za červenou čárou puk, najel v plné rychlosti na obránce, švihl zápěstím a vstřelil gól.

Jaromír Jágr rozhodl čtvrtý zápas play off ve prospěch Rangers (3:0) a přispěl ke snížení semifinálové série s Pittsburghem na 1:3.

Zaplněná Madison Square Garden, která trnula při výpadech trojice Crosby, Malkin, Hossa a místy až podrážděně reagovala na občasný vratký pohyb zadáků Rangers, explodovala nadšením. Jágr po vstřelené brance chvíli zůstal ležet tváří k ledu poté, co ho obránce Penguins Brooks Orpik poslal tvrdě k zemi. Hala byla bezvládným tělem hráče s číslem 68 lehce zaražena. Jágr se ale nakonec zvedl a nadšení davů neznalo mezí.

Spustilo se hromové skandování oslavující domácího kapitána. Nebylo to tento večer poprvé ani naposledy. Jágr se ve čtvrtek večer dočkal velkých ovací, s obdivem se tu mísila i hmatatelná nostalgie. Jágr totiž možná v Madison Square Garden odehrál svůj poslední zápas.

Se zaujetím jde i do rvaček Už při rozbruslení se v hledišti objevily transparenty s úpěnlivými vzkazy „JJ, prosím, neodcházej“ nebo „68, milujeme tě, vrať se“. Jágr se v posledních týdnech opravdu netají úvahami o tom, že příští sezonu už nebude v NHL hrát, láká ho ruský Omsk.

„Kdyby to byl konec, poplácal bych hráče Penguins po zádech a popřál jim hodně štěstí,Ž odpověděl na otázku novináře Larryho Brookse z New York Post po středečním tréninku. Brooks usuzoval, že Jágr bere zápasy s Pittsburghem s vášnivým zaujetím, až nezvykle osobně. Jako by už šlo opravdu o jeho poslední zápasy v NHL. Nejenže se snaží střílet, vymýšlet pasy pro spoluhráče, pouští se také do rvaček, a dokonce vynadal Sidneymu Crosbymu přímo na ledě za simulování. Brendan Shanahan tvrdí, že Jágr nyní hraje svůj nejlepší hokej za dobu působení v Rangers.

Jako by chtěl v 36 letech ukázat nastupující generaci právě na čele s Crosbym a Malkinem, že zázračné mladíky dokáže přehrávat. Po čtvrteční výhře Jágr dotazy na konec zámořské kariéry jen s úsměvem odbýval. „Lidi, počkejte si na konec sezony, pak vám to prozradím,“ říkal se širokým úsměvem.

Z jeho odpovědí šlo myšlenky na odchod vyčíst. Trochu v nich totiž rekapituloval. „Nejde ani tak o to, zvednout nad hlavu pohár, cennější jsou emoce fanoušků, okamžiky, kdy jste nahoře, dole, parta. To je důležité,“ vyznal se. Kdo ví, jak se Jágr rozhodne. Pokud Rangers vypadnou po příštím utkání v Pittsburghu, možná se pomyslný kruh uzavře. Vždyť právě zde začal Jágr před 18 lety svou hvězdnou zámořskou kariéru. Fanoušci, spoluhráči i většina novinářů si ale zjevně přejí, aby tento kruh zůstal ještě alespoň pro další rok rozpojen.

Další informace na straně 16

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat