Úterý 26. října 2021, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak se ve Velké Británii prolíná fotbalový a hudební svět

Česko

Elton John Nikdo z hudební sféry neovlivnil fotbalové dění v Anglii tolik jako dlouholetý majitel Watfordu. Elton John opomíjený klub vytáhl v sedmdesátých letech ze čtvrté až do první ligy, a dokonce blízko titulu. V sezoně 1982/1983 byl Watford nejblíž. Skončil druhý hned za Liverpoolem, o rok později zase prohrál ve finále Anglického poháru s Evertonem. Hitmaker však postupně své fotbalové aktivity utlumil, což se na postavení Watfordu projevilo. Dnes hraje jen druhou ligu.

Oasis Nic než Manchester City. Sympatie bratrů Gallagherových, kteří tvoří jádro nejznámější britpopové skupiny, jsou jasně dané. V roce 2007 prý dokonce Noel Gallagher uvažoval o koupi klubu, který tehdy působil v druhé lize. Po příchodu arabských majitelů City zažívá rozpuk a bojuje s městskými rivaly z United o titul. Hudba Oasis je ve fotbalových kruzích oblíbená. Nejlepší hráč světa Lionel Messi se loni nechal slyšet, že založil revivalovou kapelu, která hraje jen písničky Oasis.

Robbie Williams Nenápadné městečko Stoke On Tent už Robbie Williams dávno opustil, ale fotbalový klub z rodného kraje FC Port Vale podporuje dál. Když se v roce 2006 dostal účastník čtvrté ligy do finančních potíží, zakoupil v něm za čtvrt milionu liber čtvrtinový podíl. Port Vale se také díky Williamsově intervenci objevilo v počítačové hře FIFA 2000, ke které popová hvězda nahrála písničku It’s only us. Alespoň na monitoru tak Port Vale soupeřilo s Barcelonou nebo AC Milán.

Rod Stewart Vyrostl sice v Anglii, ale stal se zapřisáhlým fanouškem Celtiku Glasgow. Během letní přípravy jednomu ze dvou největších skotských klubů zpěvák poskytl své vlastní hřiště na trénink. Před vyhlášením nominace na mistrovství světa 1998 zase interpret, který prodal 250 milionů desek, vyrazil na tah po londýnských hospodách se záložníkem Paulem Gascoignem. Reakce trenéra Hoddla? Rebelujícího záložníka vyřadil kvůli porušení disciplíny z nominace na šampionát.

Robert Plant V probíhající sezoně už fotbalisté Wolverhamptonu porazili Chelsea, Liverpool a jako jediní také Manchester United. Zpěvák Led Zeppelin musí mít z výsledků svého oblíbeného klubu v Premier League velkou radost, i když bojuje jen o záchranu. Když se Planta v televizním interview zeptali, jestli má radši sex, drogy, nebo rock’n’roll, odpověděl bez váhání: „Fotbal!“ Loni si konečně splnil celoživotní sen a na stadionu „vlků“ Molineux uspořádal svůj první koncert.

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...