Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Jak vybrat brýle pro manžela?

Česko

MÓDNÍ ORDINACE KLÁRY KLEMPÍŘOVÉ

Píšu vám hned poté, co jsem manžela objednala k očními lékaři. S věkem mu slábne zrak, ale on dělá, že nic. Vyhýbá se brýlím, bojí se, aby nevypadal jako dědek. Vy snad budete vědět, kde mají moderní brýle... Jak vašemu muži vysvětlit, že brýle nejsou jen optickou pomůckou, jakýmsi nutným zlem? Jestliže zvolí správný typ, mohou být slušivým módním doplňkem. Protože však muži hledí na prvním místě více na praktičnost, mají tendenci vybírat věci nadčasové, a tím i více usedlé. Vydejte se na nákup s ním. Zkuste ho přesvědčit, že v brýlích bude působit inteligentněji a sečtěleji, že získá novou image.

Nejdůležitější je, aby si vybral brýle, které mu budou sedět, bude se v nich cítit opravdu dobře. Všímejte si tvaru a barevnosti brýlí. K oválnému a kulatému obličeji byste měli správně vybrat zaoblené a k hranatému ostřejší tvary. Ale můžete experimentovat a zkusit to obráceně. Třeba zjistíte, že oválné brýle příjemně zjemní manželův přísný obličej a hranaté mu dodají na autoritativnosti. Při výběru se držte zásady, že horní oblouk brýlí má kopírovat tvar obočí a dolní hrana obrouček by se neměla dotýkat tváří. To platí hlavně u modelů s celistvou obrubou, které jsou ze třech typů brýlí nejnápadnější.

Černé plastové obroučky jsou právě považovány za nejvíce stylové. Více frekventované jsou ty s obrubou jen nahoře, v níž je sklo zavěšeno. V nich mají oči „větší prostor“. Nejméně nápadné, které by zřejmě uvítal váš manžel, jsou typy vrtané. Nemají obroučky a se subtilními stranicemi a nenápadným nosníkem uprostřed budí dojem, že na nose nic nemáte. Vy mu ale vyzkoušejte i mladistvější varianty. Trendy jsou obroučky barevné - oranžové, červené a tyrkysové.

Nebo zkuste některé ze známých světových značek, jako je Davidoff, TAG Heuer, Jaguar (na obrázku - www.sagitta.eu). Pánská prestižní loga by ho mohla oslovit. Doporučuji zajít do optiky, kde vám zaručí servis a odbornost. V Praze jsou to optiky A. S. O. P. (www.asop-optik.cz). Po republice si jistě vyberete i v síti prodejen Fokus.

Svoje dotazy pište na modniordinace@lidovky.cz

Autor: