Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Jaké kozačky správně nosit v létě?

Česko

MÓDNÍ ORDINACE KLÁRY KLEMPÍŘOVÉ

Moc ráda nosím kozačky, lichotí nohám, cítím se v nich lépe než v jiných botách. Už loni jsem si všimla, že se nosí kozačky i v létě. Poradíte mi prosím, jaké jsou ty pravé a jestli si můžu vzít i ty ze zimy?

Kozačky už nejsou jen obutím do chladu. Jsou skvělým módním doplňkem, který dokáže opticky prodloužit nohy a vyrovnat proporce postavy. Proto jsou oblíbené a zřejmě i módní po celý rok. Zimní kozačky jsou robustnější a těžší. Mají silnou protiskluzovou podrážku, která má izolovat před zimou.

Oproti tomu letní Boty: Fiorentini+Baker, z obchodu Beltissimo kozačky mají mít podešev jako slupku: hladkou, tenkou, nejlépe koženou, aby byla prodyšná. Zatímco zimní kozačky jsou nejčastěji z tmavé barvené kůže kombinované s koženkou, kožešinou a gumou, letní by měly být výhradně z přírodních materiálů, z nelakované usně či semiše, z perforované světlé kůže nebo z nápaditých textilií. Co se týče tvaru, vyhrávají ty, které mají štíhlou siluetu se špičkou, která není ani přehnaně špičatá, ani kulatá. Šmrncovní jsou shrnuté. Nosí se k těsně přiléhavým kalhotám, a když k sukni, tak zásadně nikdy s tělovými punčocháči. Opálená noha vypadá ve vysoké botě senzačně, ale necítíte-li se na to, pak si vezměte úmyslně punčocháče barevné. Hitem jsou různé jemné podkolenky a nadkolenky s ozdobným samodržícím lemem (Calzedonia, Golden Point). Když je barevně sladíte s celým outfitem, vytvoříte si originální model.

A ještě něco - pokud musíte nové, nerozchozené boty vzít hned druhý den na nohy, kupte si v lékárně produkt, který zabrání vzniku puchýřů, například tyčinku Anti-Blister Stick od firmy Compeed.

Své módní obtíže můžete svěřit Kláře Klempířové na adrese modniordinace@seznam.cz

Témata: kozačky, obuv, Fiorentini

Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!
Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!

3 maminky, které porodily císařským řezem, vyzkoušely kojenecké mléko Nutrilon Profutura CESARBIOTIK™ 2. Co nabízí oproti standardnímu mléku? A jak...