Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jakoupak hvězdu máme v srdci...

Česko

TELEVIZNÍ TÝDEN

Čtenáře časopisu Kůň a pes by zajímalo, zda budou ve vašem novém filmu nějací koně? Ptá se Hugh Grant ve filmu Notting Hill (sobota večer, Prima) Julie Robertsové. Nebudou, odpovídá Robertsová, protože se celý film odehrává na palubě vesmírné lodi. Aha, pokyvuje uznale Grant... Robertsová hraje v téhle stokrát obehrané, nicméně stále milé limonádě víceméně samu sebe: filmovou hvězdu.

Ve stejné době se na ČT 1 Tereza Kostková s Ondřejem Brzobohatým ptali, jak by měla vypadat a co by měla umět filmová hvězda. (Mohli mrknout na Primu, tam by to viděli hned.) Pod heslem „110 let českého filmu... To už vydá na pořádnou show!“ se tu konala veřejnoprávní zábava pro celou rodinu Hvězda mého srdce. Jinými slovy: pořad vytažený až z paty, hlavně že se jím dá zalepit spousta večerů.

Na „pilotní show“ - v níž jsme mohli vidět například slavné prince po třiceti a více letech, kterak odpovídají na otázky „Jak je to s tou vaší chrabrostí?“ (opravdu velmi smutné) - navázal v neděli večer první díl, který představil úvodní sadu filmových hvězd, z nichž mají diváci vybírat tu svému srdci nejbližší. Bere se to hezky po desetiletích, takže do konce června máme o zábavu postaráno. Navíc je to „kontaktní“ pořad - a o to přece jde především. A ještě se tu dá pochytit kdejaké moudro, třeba že „hvězda by měla zářit“ a „měla by mít charisma“.

Podle dramaturga Aleše Ulma má být Hvězda mého srdce poctou osobnostem našeho filmu. Budiž, nic to ale nemění na tom, že to byla estráda pěkně diletantská. Navíc ankety podobného typu nevypovídají absolutně o ničem, maximálně o tom, která sociální vrstva neví, co roupama, a tak posílá hlasy do anket.

Podobná „show“ už tu před pár lety byla, tehdy jsme hledali komedii století. Lid si „překvapivě“ vybral kýč S tebou mě baví svět. Tentokrát by mezi hvězdami stříbrného plátna mohli uspět třeba Jiřina Bohdalová a Jiří Mádl. Těžko říct, jaké má divák ČT srdce a jakou hvězdu v něm nosí.

Diváci Novy nic podobného řešit nemusí, pro ně může být hvězdou jejich srdce třeba Hugh Laurie alias Dr. House pronášející repliku: „Ano, odcházím. Na internetu se štosuje porno a samo se to nestáhne.“ Pro diváky ČT 2 to může být třeba Alain Delon, který v Gepardovi opravdu zářil, o charismatu nemluvě. Ačkoliv každý, kdo se na slavný Viscontiho film vydržel dívat v úterý nad ránem až do konce (v půl čtvrté), je hvězda.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat