Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Česko

Nový šéf ČT řešil Wollnera a mňoukání ve střižně. Nepřijatelné, děsil se Souček

Jan Souček (4. září 2023) foto: Anna Boháčová, MAFRA

Generální ředitel České televize Jan Souček se vyjádřil k závěrům šetření v týmu redakci pořadů Reportéři ČT a 168 hodin. „Pokud jde o tým Reportérů ČT a Marka Wollnera, musím říci, že protokoly obsahují popisy situací, se kterými jsem se za 30 let své profesní dráhy v médiích nikdy nesetkal a které považuji za nepřijatelné,“ uvedl.
  11:41

Podle vyšetřovací komise k těmto situacím pravděpodobně došlo. „V případě Nory Fridrichové komise nedospěla ke zjištěním, která by nešla řešit domluvou,“ dodal.

Marek Wollner obvinění odmítá. „Trvám na tom, že se to nestalo. Policie mě očistila od všech podezření a je neuvěřitelné, že ředitel Souček vrací třetí vlnu likvidace mé profese. Ombudsman mu řekl, že vyšetřovací komise výroky neověřovala, pouze zaznamenala,“ sdělil na dotaz iDNES.cz.

V loňském roce Wollnera několik podřízených obvinilo z bossingu, šikany a sexuálního obtěžování. Jako první proti němu vystoupila jeho bývalá kolegyně Markéta Dobiášová. „Chtěl, abych mňoukala, než mi schválí scénář,“ uvedla dříve.

Wollner tvrzení označuje za lež. „Celá situace začala jako vtip, což mi může dosvědčit režisér Ivan Bareš, který u toho byl. Nikdy jsme nebyli s Markétou Dobiášovou sami v kanceláři.“

Nyní Wollner dopisuje knihu s názvem Mňoukání koček, ve které chce rozkrýt veškeré vazby ohledně nařknutí.

„Česká televize již přijala některá opatření k zamezení takovému jednání a nadále pracujeme na novém nastavení personální politiky i interní komunikace, které poskytne případným poškozeným bezpečnou možnost svěřit se s takovou zkušeností a spolehlivě zajistí, že situace bude okamžitě řešena,“ uvedl generální ředitel Souček.

Již dříve v rozhovoru pro iDNES.cz naznačil, že chce upravit etický kodex České televize. „Sice mám teď před sebou hodně agendy, co musím udělat, ale tohle je jedna z věcí, na které mi záleží a chci ji udělat co možná nejdřív,“ řekl.

Autor:

Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat
Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat

Téměř deset miliard korun – tolik jen za loňský rok poslaly pojišťovny lidem za úrazy, závažná onemocnění či úmrtí. Životní pojištění pomohlo za...