Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Janda skončil v premiéře jedenáctý

Česko

KUUSAMO Český skokan na lyžích Jakub Janda obsadil v prvním závodě nové sezony Světového poháru jedenácté místo. Ve finském Kuusamu na velkém můstku v sobotu bodoval i Roman Koudelka, jenž skončil devatenáctý. Z vítězství se radoval Švýcar Simon Ammann, který vedl již po prvním kole.

V tom obsadil třicetiletý Janda, kterému v Kuusamu po odmlce opět radil slovinský trenér Vasja Bajc, pod jehož taktovkou český skokan v sezoně 2005/2006 slavil celkový triumf v seriálu Světového poháru, díky skoku dlouhému 114,5 metru čtrnácté místo,

Bajc na tribuně pod můstkem měřil vítr a natáčel doskok, skoky odmávl Jandovi kouč reprezentačního B-týmu David Jiroutek.

Trenér reprezentačního „áčka“, Rakušan Richard Schallert, s ostatními skokany do Finska necestoval.

Koudelka skočil v prvním kole o čtyři metry méně než Janda a byl průběžně pětadvacátý. Ve druhé polovině závodu se Janda zlepšil na 123,5 metru, ještě o půl metru dále dolétl jeho mladý reprezentační kolega.

V předchozím týdnu trápila Jandu viróza, závodu se však nechtěl vzdát a před ním už se cítil lépe.

Ammann měl po prvním kole výrazný náskok, přesto o něj málem přišel. Na jeho skalp mělo zálusk trio Rakušanů, kteří se za ním nakonec seřadili v pořadí Wolfgang Loitzl, Gregor Schlierenzauer a Thomas Morgenstern.

Nejdelším skokem 137 metrů se pochlubil nakonec pátý Nor Anders Bardal.

Autor:

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...