Jarolím prohrál, přesto vydržel

Kouč fotbalové Slavie nesplnil v Ostravě cíl, o jeho budoucnosti se má ale definitivně rozhodnout až dnes

OSTRAVA Ještě včera se to zdálo být až průzračně jasné. Pokud fotbalisté Slavie v Ostravě prohrají, trenér Karel Jarolím skončí.

Očekávaný scénář se na Bazalech skutečně naplnil – až na jediný detail. Baník sice úřadujícího mistra porazil jasně 3:1, ale Jarolímova éra ve Slavii přesto nekončí. Minimálně do dnešního odpoledne.

Zdá se vám to nelogické?

Šéf Slavie Petr Doležal nečekaný obrat vysvětlil průběhem utkání, ve kterém měl sudí Jiří Jech pražskému klubu upřít dvě penalty.

„Já jsem byl ve svém životě vždy fér, ale tohle nebylo fér ani trochu,“ říkal po zápase. „O budoucnosti Karla Jarolíma rozhodneme v úterý,“ dodal Doležal.

Přitom v neděli svolal do Edenu novináře, aby jim oznámil, že Jarolím dostal poslední šanci. „Pokud v Ostravě prohrajeme, tak se svým realizačním týmem rezignuje,“ dal Doležal kouči ultimátum.

Dvě kontroverzní situace, kvůli kterým Jarolím zatím „žije“, se odehrály před ostravskou brankou ve 45., respektive 61. minutě.

Nejprve do Trappa při výskoku vrazil domácí Neuwirth, podruhé se zase slávisté cítili dotčeni po zákroku Mičoly na Jandu. „Bylo to za stavu 2:1. Netvrdím, že bychom penaltu dali, ale pískat se mělo,“ zlobil se po utkání Jarolím.

Slavii srazily naivní chyby Házet vinu za porážku na rozhodčího by však byl alibismus. Slavia v Ostravě selhala a o body se znovu připravila školáckými chybami v obraně. „Byly to triviální chyby. Dali jsme si tři góly sami a to je hodně mrzuté,“ kroutil hlavou brankář Slavie Martin Vaniak.

Plány jeho týmu se sesypaly už po sedmi minutách. Obránci Kopic s Hubáčkem před brankou zazmatkovali, míč jim sebral domácí Vydra a snadno poslal Baník do vedení.

Když pak ve 22. minutě zvýšil po další chybě už na 2:0 René Bolf, vypadlo to se Slavií hodně zle.

Baník nechal v rámci marketingové akce čtveřici fanoušků během utkání měřit krevní tlak, ale rekordní údaje by v té chvíli zdravotní sestry naměřily spíše Jarolímovi.

Naději pro Slavii sice vykřesal Petr Trapp, který báječnou střelou z pětadvaceti metrů snížil na 1:2, jenže víc Pražané nepředvedli.

Navíc je v 65. minutě definitivně dorazila třetí branka Mičoly. „Ten závěr už byl z naší strany jen křeč,“ připustil Jarolím. Hned po utkání k němu na trávník přiběhl Doležal a něco mu dlouze šeptal do ucha. Možná právě tam se zrodila dohoda, aby s ohlášením rezignace ještě počkal.

„Nechci se k tomu teď vyjadřovat, zavolejte mi zítra,“ odrážel Jarolím dotazy na svou budoucnost.

Tu chce Slavia vyjasnit dnes v 16 hodin na tiskové konferenci. Zůstane Jarolím ve funkci, nebo přece jen skončí? Pravděpodobnější je zřejmě druhá varianta.

Ze zklamaného Jarolímova výrazu totiž šlo vyčíst, že sám dál uvažuje o rezignaci, ale chce počkat, zda ho vedení Slavie nebude přemlouvat, ať ještě zůstane.

Byl by to paradox, kterému by vhodné alibi poskytla údajná křivda z Bazalů. „V hlavě už jasno mám,“ prohlásil Jarolím neurčitě.

Shrnutí

* Na lavičce Slavie dosud strávil 4 roky, 11 měsíců a 15 dní. Jde o jeho druhé angažmá u červenobílého klubu. * V první lize je zatím nejdéle působícím trenérem u jednoho klubu. Od jeho nástupu do Slavie v dubnu 2005 se například ve Spartě vystřídalo šest koučů. * Se Slavií v lize 81 zápasů vyhrál, 28 prohrál a ve 42 remizoval. * Kvůli klubovému angažmá loni odmítl vést reprezentaci.

Baník Ostrava 3 Slavia Praha 1

Branky: 7. Vydra, 22. Bolf, 65. Mičola -35. Trapp. Rozhodčí: Jech - Kordula, Pelán. ŽK: Neuwirth - Trubila, Kopic, Ivanovski. Diváci: 10 055. Poločas: 2:1. Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Lukeš, Marek, Lička (89. Wojnar) - Vydra (80. Greguš), Varadi, Mičola (85. Zeher). Trenér: Koubek. Slavia: Vaniak - Krajčík, Lafrance, Kopic, Hubáček - Grajciar, Ragued (66. J. Černý), Trapp, Trubila (34. Ivanovski) -Janda, Vlček (73. Tecl).