Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jaromír Jágr si v listopadu zahraje v Praze

Česko

PRAHA Hokejová hvězda Jaromír Jágr by se měl vrátit po více než dvouleté pauze do české reprezentace už 4. listopadu v přípravném zápase proti Slovensku. Utkání v Praze bude součástí oslav stého výročí tuzemského hokeje a šestatřicetiletý útočník ruského Omsku by měl být jednou z hlavních ozdob.

„Teď jsem s Jardou mluvil. Pokud se nestane nic mimořádného, určitě přiletí,“ řekl serveru iDnes.cz trenér české reprezentace Vladimír Růžička. „Jen musíme Rusům dát včas vědět, že ho potřebujeme pro reprezentační akci,“ uvedl kouč, který dovedl národní tým i s Jágrem v roce 2005 ve Vídni k vítězství na mistrovství světa. Letos nahradil na lavičce národního týmu Aloise Hadamczika.

Jágr hrál za reprezentaci naposledy v únoru 2006 na olympijských hrách v Turíně a tehdejším ziskem bronzu na čas svou reprezentační kariéru uzavřel.

Nechtěl hrát za reprezentaci, dokud působil v NHL, nyní po podpisu smlouvy s Omskem avizoval svůj návrat. Nebránil se ani účasti v některém turnaji Euro Hockey Tour, ale asi až v novém kalendářním roce.

Zájem vedení českého hokeje ale zřejmě názor bývalého hráče Pittsburghu, Washingtonu a New York Rangers změnil a proti Slovensku by měl Jágr hrát.

„Je to náš nejlepší hráč všech dob a na oslavách sta let českého hokeje by se objevit měl,“ řekl Růžička. „Pro lidi by jeho přítomnost byla obrovským tahákem,“ doplnil pro iDnes.cz prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!