Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jazzman Honzák bude křtít i slavit

Česko

PRAHA Světově proslulý český jazzový skladatel a kontrabasista Jaromír Honzák vydává své páté autorské album Little Things. Album bude pokřtěno na unikátním a neopakovatelném koncertě pořádaném v den Honzákových padesátých narozenin dnes od 19 hodin v pražském Paláci Akropolis. Pozvání stát se kmotry nového alba přijali Iva Bittová a Marek Eben.

Honzák na koncertě vystoupí v celkem sedmi sestavách, s nimiž v minulosti koncertoval či stále koncertuje – s Quartetem East s polskými hudebníky Piotrem Baronem, Kubou Stankiewiczem a domácím Jiřím Slavíčkem, skupinou Face of the Bass s hostující Beatou Hlavenkovou, kapelou Bratři Ebenové, již nefungující a pouze pro tuto příležitost obnovenou sestavou Čikori s Ivou Bittovou, Vladimírem Václavkem, Milošem Dvořáčkem a Františkem Kučerou a dalšími. Mezi hosty nebudou chybět ani špičkoví domácí jazzmani jako například Marcel Bárta či David Dorůžka.

Jaromír Honzák je jedním z čelných představitelů domácí jazzové scény, jehož význam a aktivity dávno přesáhly české hranice. Výsledky jeho autorské tvorby jsou netrpělivě očekávány a jsou vždy událostí. Právě vycházející album s názvem Little Things je pátým Honzákovým autorským albem, přičemž obě předchozí alba Present Past (2003) i A Question To All Your Answers (2007) byla oceněna cenou Akademie populární hudby Anděl za nejlepší jazzové album roku.

Autor: