Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Jech: Vlasák urážel extraligu

Česko

PRAHA Rozhodnutí o odečtu bodů hokejistům Plzně, Mladé Boleslavi a Kladna jej pořádně naštvalo. Plzeňský útočník Tomáš Vlasák se po pátečním zápase „pustil“ do Stanislava Šulce, ředitele extraligy, který o trestu za neoprávněné starty několika hráčů ve stejný den rozhodl. „Je to pro mě nedůvěryhodná osoba. Sledoval jsem poctivě jeho rozhovory do novin a každý den v nich říkal něco jiného,“ kroutil hlavou po výhře 3:2 nad Kladnem.

Plzeň za chybnou registraci Petra Přikryla a Tomáše Frola utrpěla ztrátu 19 bodů a ze sedmého místa tabulky spadla na dvanáctou pozici. Vlasák v pátek v poledne sledoval tiskovou konferenci se Šulcem, brzy ale televizi vypnul. „Asi po pěti minutách. To když jsem viděl tu jeho aroganci a radost, se kterou to oznamoval. Víme, že jsme udělali administrativní chybu. Ale stejnou udělal on a jen to od sebe odhazuje. Pro mě je zbytečné s takovým člověkem ztrácet čas,“ prohlásil trojnásobný mistr světa.

Podle plzeňského útočníka by bylo nejlepší, kdyby Šulc odstoupil. „Jarda Zavoral (ředitel Plzně, který ve čtvrtek rezignoval – pozn. red.) se k tomu postavil jako chlap. Položil to, i když je mi ho líto a vím, jak špatný ze všeho je. Zato Šulc, ten se bude držet zuby nehty. Je to loutka,“ nebral si Vlasák servítky.

Jeho výroky zřejmě nezůstanou bez odezvy. „Vyjádření pana Vlasáka je pro mě absolutně nepřijatelné. Těžce tím poškozuje nejen ředitele extraligy pana Šulce, ale celou soutěž,“ řekl nedělnímu Sportu Ctibor Jech, prezident Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK), řídícího orgánu extraligy.

„Kdo pochybil, je Plzeň, ale bordel hledá všude možně, jen ne u sebe. Pan Vlasák dal tímto facku celé extralize, která mu umožňuje dobře placenou práci. Stejně jako všem třinácti klubům extraligy a jejím partnerům. Může být otevřeno disciplinární řízení. Je to nyní v rukou pana Šulce, případně Disciplinární komise APK,“ dodal Jech.

Ředitel extraligy se nechce k Vlasákovým výrokům vyjadřovat. „Nezlobte se, ale není nic, o čem bych chtěl mluvit,“ napsal Šulc v SMS Lidovým novinám.

Autor: