Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Jeden z nejlepších teď má vyřešit spor o Kovalčuka

Česko

PRAHA Říká se, že patří k nejlepším ve svém oboru. Richard Bloch také dostal ve světě sportu na starost už řadu sledovaných sporů.

V NHL nyní řeší ten mezi vedením ligy a New Jersey Devils, které s ruským hokejistou Iljou Kovalčukem podepsalo 17letou smlouvu na 102 milionů dolarů. Jenže NHL se nelíbí délka kontraktu - Devils tím prý obcházejí platový strop.

Tohle arbitrážní řízení proběhlo v zámoří včera. Bloch, jenž má teď 48 hodin na verdikt, se jako pokaždé k ničemu předem nevyjadřoval. Už v roce 2005 ho proslavilo rozhodnutí v americkém fotbalu - tehdy řešil spor mezi hráčem Terellem Owensem a jeho zaměstnavatelem Philadelphií Eagles. Ten hráče suspendoval za to, že napadl spoluhráče a pošpinil klub, a Owense vyřadil z kádru až do konce sezony. Rebela se ovšem zastala hráčská asociace NFL a válka skončila před Blochem. Arbitr rozhodl pro klub.

Před dvěma lety řídil spor o práva na evropské hokejisty draftované v NHL. Třeba u hráčů kdysi vyjednal Scottu Gomezovi dvojnásobek platu v Devils. Poštve si proti sobě tento klub teď znovu?

Autor: