Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jedinečný Žižkov se představuje

Česko

ARCHITEKTURA

PRAHA Ojedinělé umístění blízko historického centra i výrazný rozvoj v 19. století vytvářejí ze Žižkova zcela specifickou oblast. Kdo se chce o historii a architektuře této pražské části dozvědět více, může navštívit Malý festival architektury. V jeho rámci se dnes uskuteční urbanistická procházka Žižkovem, která bude zakončena dramatizací dosud nepublikovaných dopisů Josipa Plečnika v kostele Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad. Ta začne v podání mladých herců z pražské DAMU v půl osmé.

Akci zahájí v půl desáté dopoledne přednáška architektů Jana Sedláka a Zdeňka Lukeše v Atriu (Čajkovského ulice). Po skončení přednášky zájemci vyrazí společně se Zdeňkem Lukešem na procházku Žižkovem nebo mohou jít samostatně - k akci byl totiž vydán mapový průvodce.

Kdo nestihne dopolední přednášku, může sáhnout po knížce o žižkovské architektuře (Praha 3 - urbanismus, architektura), která nedávno vyšla ve spolupráci vydavatelství Argo a Titanic. Doprovázejí ji snímky fotografů Ester Havlové a Karla Cudlína.

Autor: