Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jedna absence týdně. Jinak nehraješ

Česko

Kdysi hrával první ligu, nyní je už šestým rokem trenérem týmu FC Přední Kopanina, který loni dovedl z pražského přeboru do divize. Na Pavla Mejdra (45), někdejšího hráče Sparty, Plzně nebo Českých Budějovic, nedají v jeho působišti dopustit.

* Jak se pracuje s hráči, kteří chodí do práce nebo studují?

Trénujeme odpoledne, když si všichni splní svoje pracovní nebo studijní povinnosti. Postupem do divize se docházka podstatně zlepšila, postup byl velkou motivací.

* Můžete být na amatéry náročný?

Kdo nemůže přijít na trénink, omluví se, ale jde to jen jednou týdně – v přípravném období trénujeme čtyřikrát, v sezoně třikrát. Kdo má absencí víc, ví, že hrát nebude, bez pardonu. Je to pro všechny stejné. Můžeme se ale domluvit, že když je učení nebo práce hodně, hráč si přijde zatrénovat v jiný den s béčkem.

* Máte v týmu zkušené ligisty, na které sázíte?

Je u nás Martin Hašek, trenér Sparty, jenže má tolik povinností, že za nás v minulé sezoně nastoupil třikrát. Od zimy je tu Pavel Mareš, majitel bronzu z mistrovství Evropy 2004, hodně spoléháme na Honzu Charváta, který má druholigové zkušenosti. Nicméně opor je mnohem víc, nemůžu jmenovat všechny.

* Před vámi je utkání prvního kola domácího poháru, ve Zbuzanech u Prahy přivítáte třetiligový Chomutov. Berete tuto soutěž jako doplněk, nebo jako šanci, při níž se klub může zviditelnit?

Tak i tak. Pohár bereme jako součást přípravy, ale taky jako možnost, jak udělat našim příznivcům radost. Už jenom proto, že v dalším kole bychom narazili na prvoligového nováčka z Ústí nad Labem. Asi před patnácti lety jsem na Kopanině hrál pohár s Plzní, vyhráli jsme 2:0, ale byla to bitva. Postoupit teď, zase by na Kopaninu zavítal prvoligový celek a pro všechny by to byl svátek. Navíc je každý postup dobrá propagace Přední Kopaniny.

* Zatoužili byste pak možná po cenném skalpu, jako se to kdysi podařilo Líšni proti Slavii?

Takové ambice si neděláme, i když – porazit se dá každý. Napřed si ale musíme poradit s Chomutovem. Je to sice třetiligový nováček, ale loni jsme s ním v divizi sehráli dva vyrovnané zápasy – v Chomutově jsme prohráli 1:2, ale doma jsme mu to oplatili vítězstvím 2:0.

* Hráči mají své fotbalové sny, touží po úspěchu. Co vy?

Dělám, co mám rád, chci se kolem fotbalu pohybovat a zatím mě to uspokojuje. Je pravda, že rodina si mě moc neužije, na druhé straně se pohybuju mezi mladými kluky a ani mi nepřijde, že roky přibývají.

* Vaši svěřenci vedle fotbalu studují nebo pracují. Máte také vy své „civilní“ zaměstnání?

Samozřejmě. Jako správce se na Kopanině starám o několik domů, v zimě navíc prodávám kapry. Ale opravdu! (úsměv)

Postoupit v poháru teď, zase by na Kopaninu zavítal prvoligový tým

Autor: