Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jedna medaile by potěšila

Česko

VALENCIE S nepříliš velkými ambicemi, ale s několika dobrými šancemi na účast ve finále vstoupí dnes do bojů HMS ve Valencii čeští atleti. Třináctičlenná výprava bude spoléhat na sedmibojaře Romana Šebrleho, který však bude mít obtížnou úlohu. S další medailí kouč Václav Fišer příliš nepočítá a jedna medaile by ho potěšila.

„Šébovi dorostli soupeři. On sice udělá 6200 bodů, ale to udělají další čtyři soupeři. O medaili bude muset bojovat a je otázka, jak se to nakonec semele,“ řekl Fišer. Celý třináctičlenný tým je podle jeho slov ve formě. „Věřím ještě Jardovi (Bábovi), v poslední době skákal skvěle, ale u něj už kvalifikace bude sado maso,“ upozornil Fišer na výškaře, který vstoupí jako první Čech do bojů.

Napilno bude mít ve Valencii Denisa Ščerbová, třebaže nakonec nedostala pozvánku do pětiboje. Splnila totiž limit na 60 metrů překážek a tuto trať musí běžet, pokud chce skákat do dálky, v níž má kritérium z loňska. Dálka je vedle víceboje její hlavní disciplínou, v níž loni skončila třetí na halovém mistrovství Evropy. Je zároveň členkou štafety, která má šanci dostat se do finále, neboť v předběžných startovních listinách je pouze sedm čtveřic.

„Doufám, že postoupím do finále dálky a věřím, že holky zabojují a poběžím i finále štafety,“ těšila se Ščerbová na neděli. Zítra se však v rozmezí hodiny a půl poběží překážky a nastoupí do kvalifikace dálkařek. „To mi nevadí, aspoň se na dálku rozcvičím do rychlosti,“ nedělá z první časové kolize problém. čtk Nominace: Jakub Holuša (800 m), Petr Svoboda, Stanislav Sajdok (oba 60 m př.), Roman Šebrle (sedmiboj), Denisa Ščerbová (60 m př., dálka a 4x400 m), Barbora Laláková, Iva Straková, Jaroslav Bába (všichni výška), Pavla Rybová (tyč), Zuzana Hejnová (400 a 4x400), Zuzana Bergrová, Jitka Bartoničková, Drahomíra Eidrnová (všechny 4x400 m).

Největší soupeři

Romana Šebrleho

Bryan Clay (USA)

Mistr světa v desetiboji z roku

2005 je největším favoritem

sedmiboje, pokud mu vydrží

zdraví.

Andrej Kravčenko (Běl.)

Nečekaný vítěz loňského

mítinku v Götzisu drží nejlepší

letošní výkon.

Letošní pořadí sedmiboje

1. Kravčenko (Běl.) 6229 b.

Karpov (Kaz.) 6229

3. Podgorelov (Rus.) 6136

4. Logviněnko (Rus.) 6129

5. Sysojev (Rus.) 6119

...

11. ŠEBRLE 5892