Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

Muslimové a Arabové v Evropě spouštějí antisemitismus, uznává Pospíšil

Česko

  17:31
Spouštěčem antisemitských nálad v západní Evropě jsou podle někdejšího místopředsedy ODS a europoslanec za TOP 09 Jiřího Pospíšila muslimské a arabské menšiny. „Nemalá část těchto lidí sympatizuje už z principu sounáležitosti s Palestinci. Pokud Evropa nebude nekompromisní, budeme svědky dalších útoků a rozdělování společnosti,“ řekl Pospíšil.

„Domnívám se, že velký vliv na antisemitismus v západní Evropě mají dneska silné muslimské menšiny, tedy jejich určitá část, ať jsme korektní. Ve Francii dneska máte pět milionů muslimů, to je skoro deset procent tamního obyvatelstva. Podobně velké komunity jsou ve Velké Británii, a také v Německu. A jsou to milionové komunity,“ zdůraznil v pořadu 360° na CNN Prima News Pospíšil.

Nemalá část těchto lidí podle něj sympatizuje už z principu sounáležitosti s Palestinci. „A určitá jejich část je ochotná jít demonstrovat a veřejně prohlašovat taková hesla, že ten brutální a šílený útok na Izrael byl správný,“ upozorňuje Pospíšil na rostoucí antisemitské nálady posledních dní.

Doplnil také, že tyto země nemohou demonstranty takových menšin vyhostit, neboť mají občanství dané země. Z velké části se jedná o potomky druhé a třetí generace lidí, kteří do Evropy přišli v sedmdesátých letech právě z oblasti Blízkého východu.

Izrael ve válce

Pospíšil doplnil, že tisícové demonstrace jsou pro západní Evropu opravdu velkým problémem. „A pokud nebude v tomto směru nekompromisní, pokud vláda dané země neřekne, že propagace terorismu je trestný čin, za který musí být člověk potrestán, tak bude antisemitismus do budoucna ohrožovat celou západní Evropu. Budeme svědky dalších útoků a rozdělování společnosti,“ dodal europoslanec.

Lidi, kteří nemají občanství dané země, a sympatizují s antisemitismem, musí být podle Pospíšila z Evropy nekompromisně vyhoštěni. „Ostatně už před těmito aktuálními útoky byly některé synagogy hlídány. Teď vidíme akorát nárůst. Antisemitské nálady jsou dlouhodobým trendem,“ dodal Pospíšil.

1. listopadu 2023

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!