Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku: Jít na veřejné práce? To se spíš dám zavřít

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 8
  • Poslední: 5.8.2011 21:37
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
V. Kusý 5.8.2011 21:37

To jsme to dopracovali!

Když práce, která lidi živí, je pro některé formou trestu! Tancoše do  lomu, palici, hromadu kamení a dozorce který by měl místo pendreku uříznuté štýlko od krumpáče.Denní norma kubík štěrku.Jinak o hladu.Pak by možná přestal porušovat zákon.Ovšem humanita je humanita!Takže bude jezdit dál, pokud ovšem někoho nezabije.

O. Pola 5.8.2011 10:22

tak pouzijte jine vezne

proste kvuli takovym nemakacenkum omezte prava jeho spoluveznu, naprava prijde zahy.

J. Šrámek 5.8.2011 8:17

Humanita postavená na hlavu.

Po roce 89 se mnoho lidí domnívalo,že změnou politiky se změní lidé k lepšímu a zločinců ubyde výchovou ke slušnosti.Je to jako s kůrovcem na Šumavě.Slušnost v jednání s takovými lidmi je považována za slabost a potvrzení jejich teorie o způsobu života.Nač pracovat a šetřit na něco,když to lze ukrást!Pokud se neoplotí jeden důl na uhlí a dotyční tam nebudou za trest kopat,místo rypadel,budou vesele krást a ostatním se vysmívat,vy hloupí gádžové!Navíc,hájit svůj majetek stále nesmíte!Praštit zloděje přes ruku?Omyl!Potrestán budete vy,smíte jen říci to je ale od vás ošklivé,brát mi peněženku!Jinak jste rasista,xenofob a tak podobně.

P. Boublíková 5.8.2011 6:45

Jak přimět trestance, aby se nevyhýbali práci

Jak přimět trestance, aby se nevyhýbali práci, však justiční experti netuší.

To jsou teda experti za všechny drobný. Jestliže budou ve vězení horší podmínky než při veřejné práci, respektive pro nepracující vězně horší podmínky než pro pracující vězně, tak na tu práci ještě rádi všichni půjdou.

Proč se s provinilci pořád někdo mazlí?

Jinak institut domácího vězení je urážka řady lidí, kteří se z nejrůznějších důvodů (péče o dítě, šptaný zdravotní stav) nemůžou ve svém volném čase nikde flákat a trčí nedobrovolně doma, ačkoliv se ničím neprovinili.

K. jiří 4.8.2011 23:58

Změna vězeňství.

Jednoduché řešení spočívá v tom,že bude vězňům stanovena pracovní povinnost v době výkonu trestu.V případě odmítnutí práce redukovat stravu na životní minimum,pozastavit podmíněné propouštění atd.Práci lze zajistit zavedením výroby zboží,která stát nakupuje pro svoji potřebu.Na př.výroba dopravních značek,tiskopisů,nábytku atd.

M. Švec 4.8.2011 23:13

A hlavně cikáni....

... žádný dvojí metr!

R. Bednarzová 4.8.2011 22:05

zkušenost "staré" učitelky

Lidí, kteří nechtějí pracovat, bude přibývat. Na vině jsou 90. léta, kdy sociální dávky byly poměrně štědré, naproti tomu běžné zaměstnanecké platy směšné. V roce 1999 jsem vypouštěla do světa třídu deváťáků, byla jsem nadšena z toho, že se všem podařilo dostat dál do škol a učení. Po dvou letech jsem dostala pozvánku na třídní sraz, který mi otevřel oči. V té době jsem brala asi 5000 čistého plat (VŠ vzdělání, několik let praxe). Nejvíce vysmátá byla dívka, která se vykašlala na učňák a  hned dostala na dávkách 3000 Kč, jelikož byla těhotná, těšila se na to, že si polepší. Ke stejnému způsobu života samozřejmě povede i své děti. Prostě jde o to nedělat a systém někde "osolit". 

 

J. Balcr 5.8.2011 16:16

Re: zkušenost "staré" učitelky

Vážená paní Bednarzova, bohužel zato nemůžou 90 léta, ale pan Špidla !!!!!

Premium

Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

Pětadvacetiletá Kristýna Hudková a její nastávající Omar Shehadeh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...