Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jít volit je sexy, vyzývá mladé kampaň

Události

  10:57
PRAHA - Jděte volit a rozhodnete to! Jít volit je sexy. Taková je výzva, kterou mladým lidem prostřednictvím filmových spotů vysílají lidé kolem grafického studia Mowshe.

Sexy výzva mladým foto: Reprofoto

Trojice reklamních spotů, jejichž autory jsou renomovaní režiséři Michaela Pavlátová, Ivan Zachariáš a Marek Najbrt, bude od dnešního dne představována v televizích, multiplexech i menších kinech. Zájemci je naleznou také na internetových stránkách www.rozhodnete.to.

Projekt je zaměřen na mladé lidi ve věku mezi 18 a 30 lety, kteří z nejrůznějších důvodů nechodí k volbám. „Lehce sledují politiku, rozčiluje je politická arogance a volební právo je v jejich očích bezvýznamné. Mají pocit, že jejich hlas nic nezmění,“ říká spoluautor kampaně Michal Gregorini. „To chceme pomoci změnit,“ dodává.

 Kampaň je nezisková a přísně oddělená od jakýchkoli politických tlaků. „Celou kampaň realizujeme s nulovým rozpočtem. Všichni naši partneři do ní přispěli sponzorským plněním,“ uvedl Gregorini. Jedinou výjimkou byla výroba filmového materiálu pro multiplexy, které ze svého hradí studio Mowshe.

Grafické studio se v podobné věci angažovalo i nedávno, kdy ve spolupráci s kreslíři komiksů vytvořilo internetové stránky helevol. cz. Na nich mohou zájemci soutěžit o nejvtipnější popisky. Hlavní cenou v „soutěži“ bude zájezd do volební místnosti.
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!