Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jizerskou 50 ozdobí Dählie a další hvězdy

Česko

PRAHA Zatímco loni musela být Jizerská padesátka kvůli nedostatku sněhu zrušena, letošní 41. ročník nejpopulárnějšího dálkového běhu na lyžích na českém území slibuje díky účasti hvězd Björna Dählieho, Thomase Alsgaarda, Martina Koukala a dalších nejsilnější obsazení v historii.

Třídenní program vyvrcholí v neděli v Bedřichově závodem na 50 kilometrů klasickým způsobem, který je opět součástí FIS Marathon Cupu.

Mezi jeden z nejvýznamnějších podniků světové ligy dálkových běhů Worldloppet patří Jizerská padesátka od roku 2003. Po dvou vítězstvích Švéda Oskara Svärda a jednom primátu Nora Gunnara Karla Skjonsfjella se tu naposledy předloni radoval Ital Marco Cattaneo. Mezi ženami potřetí za sebou triumfovala jeho krajanka Cristina Paluselliová.

V neděli se na startu objeví spousta hvězd ze světové špičky dálkových běhů, především pak osminásobný olympijský vítěz Nor Björn Dählie. Držitel osmadvaceti medailí z MS a OH změří své síly s Frodem Estilem, Thomasem Alsgaardem, Michaelem Botwinovem či Koukalem, ale také s více než čtyřtisícovým davem amatérských běžců.

„Podle odhadů by se v Bedřichově mělo představit nejvíce závodníků v novodobé historii,“ řekl mluvčí akce Zdeněk Soudný.

O předehru hlavního závodu se postará sobotní štafeta na 4x4 km, na jejímž startu se objeví i olympijská vítězka Kateřina Neumannová.

Štafeta je na programu v sobotu od 14 hodin, hlavní závod v neděli od 9 hodin.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!