Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jižní spojka i Vyšehradský tunel se v létě uzavřou

Česko

PRAHA Téměř tři desítky dopravních omezení čekají na Pražany i návštěvníky metropole během letních prázdnin. Kvůli opravám komunikací nebudou auta projíždět v části ulice Radlická, průjezdná nebude také Pražská ulice.

Zhruba pět týdnů bude o prázdninách uzavřen Vyšehradský tunel, kde se budou rekonstruovat inženýrské sítě i tramvajové tratě. Dá se předpokládat, že v dopravních špičkách se budou tvořit kolony po objízdných trasách, které povedou Podolskou a Čiklovou ulicí.

Měsíc a půl se bude opravovat most v ulici K Barrandovu, což pravděpodobně způsobí řidičům velké problémy. Uzavřen bude vždy jeden směr – a ten bude sveden do druhého. Objízdná trasa téměř neexistuje, problémy se nejspíš projeví i na dálnici D1 a D5. V prázdninových týdnech budou pokračovat práce na prodloužení tramvajové trati z Laurové k Radlické. Lidé tak budou dále jezdit směrem z centra po objízdné trase, která vede Plzeňskou ulicí. Řidiči nebudou moci o prázdninách využívat ani Pražskou ulici, objížďka vede přes ulici Hostivařskou. V červenci začne výstavba mimoúrovňové křižovatky Liberecká, provoz bude omezen v ulicích Veselská a Kbelská. Řidičům nebude k dispozici vždy jeden pruh. I v těchto místech mohou vznikat kolony, protože Veselskou ulicí projíždí velké množství kamionů. Údržbové práce čekají částečně Jižní spojku a Lanový most, který je v havarijním stavu. Pokračovat budou práce na třídě Milady Horákové a na Karlovarské ulici v úseku Slánská–Drnovská.

***

Bude se opravovat most v ulici K Barrandovu, což způsobí řidičům velké problémy.

Autor: