Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Julínkovi hrozí, že skončí jako Haškův podřízený

Česko

BRNO Roky byli ve sporu. Teď senátor Tomáš Julínek neobhájil mandát a podle zákona by se měl po dvanácti letech v politice vrátit do práce. Do parlamentu šel z postu ředitele Nemocnice Ivančice.

Jenomže ta už není státním zařízením jako v jeho dobách, ale stala se majetkem Jihomoravského kraje řízeného Michalem Haškem z ČSSD. Julínkovým odpůrcem v reformách, ale i v kauze brněnské Úrazové nemocnice. Hašek je zatím opatrný. „Nečekejte žádnou senzaci ani nějaký typ pomsty či vyřizování účtů,“ sdělil včera s tím, že se „nezachová jako kolegové z ODS“. „Ověřím, jaké místo dle zákoníku práce náleží Tomáši Julínkovi v krajem zřizované Nemocnici Ivančice, zda splňuje zákonné i profesní předpisy,“ dodal. Pak prý nevidí problém.

Sám Julínek může například požádat o ukončení smlouvy. Jaké jsou jeho plány do budoucna, se včera pro LN nevyjádřil. Mnozí lékaři ale již dříve naznačili, že byl dlouho mimo medicínu a návrat do oboru by pro něj byl složitý.

O něco lehčí to bude mít Alena Venhodová, která za ODS neobhájila křeslo senátorky v Hodoníně. Může se vrátit k zubařské praxi, ale také se zapojit do jednání o obsazení vedení hodonínské radnice. Tam se dostala jako zastupitelka a o koalici není rozhodnuto.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!