Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Juraj Herz chce Irglovou do svého filmu

Česko

PRAHA Více než dva roky připravuje režisér Juraj Herz na základě scénáře Martina Němce hororově laděný film, který vznikal pod názvem Tma, nyní nese titul Dveře do temnoty. Už v červenci 2006 na karlovarském festivalu uvedl, že do hlavní role obsadí Ivana Fraňka, který 16 let žije ve Francii; loni se objevil v Tajnostech Alice Nellis. Hlavní ženskou roli by měla ztvárnit oscarová hudebnice Markéta Irglová. Viděl ji ve snímku Once a jeví se mu jako ideální typ, který do filmu potřebuje. Rozhodl se prý pro ni ale dávno předtím, než hudební snímek Once začal po světě sbírat ceny.

„S Markétou stále vyjednáváme. Scénář se jí velmi líbil, odmítla kvůli tomu jiné věci,“ uvedl režisér. Nicméně uznává, že situace po udělení Oscarů může postup prací trochu zdržet. „Jsme s ní neustále v kontaktu, doufám, že to dopadne dobře,“ dodal Herz. Dlouho však čekat nemůže, protože je vázán také časovými možnostmi Ivana Fraňka, který hraje ve francouzských, italských a španělských filmech.

K roli, kterou by měla Irglová v tomto snímku ztvárnit, poznamenal, že potřebuje naivní vesnickou dívku. Pošťačku, která vypadá a je „naprosto nevinná a jednoduchá“. Film Dveře do tmy se odehrává v několika časových rovinách. Mladý muž opouští město a stěhuje se do starého domu nedaleko rodné vesnice. Klid naruší nečekaný vztah s místní dívkou.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!