Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kája Pešek pojede závod MS v Estorilu

Česko

MOTORISMUS

PRAHA Patnáctiletý Kája Pešek obdržel divokou kartu a pojede o víkendu třetí podnik letošního mistrovství světa silničních motocyklů ve třídě do 125 ccm v Portugalsku. Pro mladšího bratra Lukáše Peška, který letos startuje ve třídě do 250 ccm, to bude první letošní závod a zároveň premiérový start Czech Road Racing Junior Teamu, který vede jeho otec Karel Pešek a Bohumil Šaroch.

„Jsem moc rád, že jsem divokou kartu dostal a že mohu v Estorilu startovat. Na závod se moc těším. Mým hlavním cílem je kvalifikovat se do závodu, protože na okruhu Estoril jsem ještě nikdy nejel. Znám ho už ale téměř dokonale, protože ho neustále projíždím na Playstationu a i Lukáš mi poradí, jak tam se stopětadvacítkou jet. Nervozitu si ani moc nepřipouštím, to už jsem si odbyl loni v Brně, “ vzpomněl Kája loňskou českou Grand Prix na Masarykově okruhu, kde startoval také díky divoké kartě.

S portugalským startem je velice spokojený hlavně otec obou mladých jezdců. „Kájova zimní příprava byla náročná, ale vyplatilo se to. V předsezonních testech zajížděl mnohem lepší časy než loni a tak jsem před prvním závodem optimista. Kája pojede s motocyklem Aprilia 125 RSW model 2006, který je velmi dobře připraven. Je mi ale samozřejmě jasné, že výkonem na špičku jezdeckého pole nebude stačit. Trať v Estorilu je velmi těžká, a tak hlavním úkolem je kvalifikovat se do závodu,“ dodal otec Pešek. Vedle Lukáše Peška pojede kubaturu do 250 ccm i další stálý účastník MS Karel Abraham.

Autor: