Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

Kalousek neví, jak se chovat k ženám, brání se kritice Jermanová

Česko

  19:27aktualizováno  9. května 12:12
PRAHA - "Jeho styl znehodnocuje práci všech poslanců," reaguje na ostrou kritiku Miroslava Kalouska (TOP 09) místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová (ANO). Kalousek opakovaně upozorňoval na chyby při řízení sněmovny a Jermanovou vyzval, aby přijala funkci čestné místopředsedkyně.

Kalousek neví, jak se chovat k ženám, brání se kritice Jermanová foto: ČTK

Lidovky.cz: Miroslav Kalousek vás v úterý kritizoval za chyby při řízení Poslanecké sněmovny. Cítíte se jeho slovy dotčená?
Bylo to trochu za hranou. Na půdě Poslanecké sněmovny by se mělo jednat úplně jiným stylem a ten styl, který nastavil pan Kalousek, znehodnocuje práci všech poslanců. Uřídit sněmovnu není jednoduché, protože je to živý organismus a jednací řád má spoustu úskalí. S některými si neví rady ani staří harcovníci, jako je pan Kalousek, který v tom útoku řekl pár věcí, které jsou totálně špatně.

ČTĚTE TAKÉ:

Lidovky.cz: To mimo jiné říká i Jaroslav Faltýnek (ANO). Tvrdí, že mu i Petr Gazdík (TOP 09) přiznal, že vás Kalousek na schůzi kritizoval neoprávněně. 

OPRAVA:

Omlouváme se, ale při přepisu záznamu rozhovoru došlo k chybě. Odpověď Jaroslavy Jermanové byla opravena na:  "Když předseda opustí své křeslo, tak přerušuje jednání."

Kvůli čemu přesně?

Když jsem se zvedla, tak jsem prý ukončila jednání sněmovny. To ale nebyla podle jednacího řádu pravda. Když předseda opustí své křeslo, tak přerušuje jednání. 

Lidovky.cz: Proč jste se tedy na místě nebránila, když vás Kalousek kritizoval neprávem?
V tu chvíli jsem nechtěla prodlužovat tu nechutnou scénu a nechala jsem to běžet. Takový styl do jednání sněmovny nepatří a už vůbec nebudu mluvit o tom, že Kalousek neví, jak se má chovat k ženám. Chybu jsem udělala, mrzí mě to. Nebylo to ale nic zásadního, co by si zasloužilo takovou reakci.

Lidovky.cz: Nemůže mít Kalousek něco přímo proti vám? Viditelně jste například prosazovala zákaz alkoholu v Poslanecké sněmovně.
Je pravda, že nejvíc útočil, když se jednalo o zákazu alkoholu. Byla jsem od něj napadána, že snižuji důležitost sněmovny a její pověst. Možná je v tom ten důvod. Kalousek si musí sám v hlavě srovnat, proč po mně jde. Kolegové také dělají chyby. Jsem ale žena a asi i jednodušší terč než kdokoliv jiný.

Lidovky.cz: Neměla jste s Kalouskem v minulosti nějaké jiné spory?
Ne. Asi mě má prostě nějak "rád".

Lidovky.cz: Máte obavu znovu usednout do lavice místopředsedkyně?
Samozřejmě, není to příjemné. Už jsem po tom incidentu sněmovnu řídila, i když lidé z opozice se mě snaží rozhodit. Teď už to snad bude dobré.

Lidovky.cz: Opozice se snaží zpochybnit vaší autoritu.
Já to chápu. Jsme ve vládnoucí části, takže jsme i terče. Tohle se dá čekat. Na druhou stranu za mnou chodí kolegové ze všech stran a říkají, že proti mně není 199 poslanců, ale jenom pár jedinců.

Lidovky.cz: Mají podobný problém i ostatní tři místopředsedové sněmovny?
Ne, nemají.

Lidovky.cz: Sněmovnu vedete už čtyři měsíce. Měla jste jako místopředsedkyně nějaké školení?
Samozřejmě, organizační odbor se snaží pomoc. Je to ale tak, že zkušenosti získáváte řízením. Za ty čtyři měsíce ve funkci těch schůzí zas tolik nebylo, abych ty zkušenosti získala. Jednací řád samozřejmě umím, ale když na vás někdo takhle osobně zaútočí, tak se přiznávám, že nemám povahu, abych vše ustála. Prostě mě to rozhodilo. Jsem jenom člověk.

Autor:

Čtenářky testovaly BEBA Comfort inspirovanou mateřským mlékem
Čtenářky testovaly BEBA Comfort inspirovanou mateřským mlékem

Umělé mléko inspirované mlékem mateřským, které se snadno připravuje, má skvělé složení a navíc dobře chutná. Jak obstálo umělé mléko BEBA COMFORT...