31. května 2019 11:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kamion na Lounsku spadl z mostu ve výšce patnácti metrů, provoz je omezen

Kamion spadl z mostu z patnáctimetrové výšky. Řidič i spolujezdkyně jsou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kamion spadl z mostu z patnáctimetrové výšky. Řidič i spolujezdkyně jsou... | foto: ČTK

Velemyšleves (Lounsko) U obce Velemyšleves na Lounsku sjel kamion z dálnice D7 a spadl zhruba z patnáctimetrové výšky. Řidič a jeho spolujezdkyně utrpěli zranění. Provoz na dálnici je řízen kyvadlově. Příčinu policisté vyšetřují, sdělila jejich mluvčí Alena Bartošová.

Nehoda se stala po 09:00. „Řidič byl po pádu při vědomí, do nemocnice ho ale musel transportovat vrtulník. V nemocnici skončila i spolujezdkyně,“ uvedla mluvčí. Podle fotografií hasičů spadl kamion z dálnice krátce po nájezdu na most, svodidla u dálnice jsou poškozena. Kabina po pádu zůstala ležet na návěsu, který se převrátil.

Hasiči z havarovaného kamionu přečerpávali naftu a hydraulický olej.

„Byla informována Česká inspekce životního prostředí a Povodí Ohře,“ informoval mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz