Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kancelář poslance Wolfa byla vykradena

Česko

  22:25
OSTRAVA - Zatím neznámí zloději dnes večer vykradli v Ostravě poslaneckou kancelář poslance Petra Wolfa v ostravské ulici 28. října. "Kriminalisté jsou nyní na místě, provádí prvotní úkony. Musí ohledat místo, abychom pak mohli určit, zda se něco ztratilo," řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Petr Wolf foto: ČTK

Podle serveru televizní zpravodajské stanice Z1 a Wolfovy manželky Hany, kterou cituje server Novinky.cz, zloději z kanceláře odcizili nootebook. Poslanec, který před několika týdny opustil ČSSD a její poslanecký klub, je nyní v zahraničí.

Podle mluvčí Holčákové se policie o vykradení Wolfovy kanceláře dověděla krátce po 19:00. Volal jí Jiří Kuna, který Wolfovi pronajímá kancelář. Novinářům řekl, že slyšel o patro níže bouchnutí a když tam sešel, uviděl dva muže u dveří poslancovi kanceláře. Zdálo se mu to podezřelé, a proto zavolal manželku Wolfa. Ta řekla, ať okamžitě volá policii. Muži mezitím utekli.

Podle manželky případ souvisí s politikou
Wolfova manželka podle serveru Novinky.cz prohlásila, že případ jednoznačně souvisí s politikou. "Začínám mít opravdu strach," uvedla. Wolf opustil ČSSD a její poslanecký klub kvůli údajné špatné atmosféře, která v nich panuje. Koncem června prohlásil, že se ho předseda strany Jiří Paroubek snažil při letošní volbě prezidenta republiky vydírat.

Předseda ČSSD mu prý řekl, že když nepodpoří ve volbě Jana Švejnara, zveřejní informace o údajných nesrovnalostech při čerpání dotace ve firmě, kde poslanec působil. Wolf nyní navíc čelí i spekulacím, podle nichž dluží peníze několika stavebním firmám. S informací přišla v sobotu televize Nova. Poslanec ale říká, že to není pravda.
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!