Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kariéra z komiksů, reklam a béček

Česko

Watchmen - Strážci jsou jeho teprve třetím filmem. Přesto je jasné, že reklamy pro peníze už Zack Snyder točit nemusí. Trailer k aktuálnímu filmu Watchmen tituluje Zacka Snydera (1966) jako „vizionářského režiséra snímku 300“. Ten natočil podle komiksové předlohy Franka Millera před dvěma lety, dílo jen za první víkend vydělalo 70 milionů dolarů. Audiovizuální orgie, do kterých byl zpola fiktivní sandálový příběh vrcholící bitvou u Thermopyl zasazen, uhranul celé legie filmových fanoušků. Formou film ortodoxně kopíroval Millerovu nekonvenčně zpracovanou komiksovou novelu, která vznikla na konci 90. let pro Dark Horse Comics (kde vyšlo také jeho jiné slavné a slavně zfilmované dílo Sin City). Inspirací k ní byl zase snímek The 300 Spartans z roku 1962. Účastníci bitvy by se nicméně u všech tří zpracování pravděpodobně dost divili.

Kruté a netradiční Úspěch měl Zack Snyder už se svým debutem. Remake hororu Georgea A. Romera Úsvit mrtvých sesadil v roce 2004 z čela žebříčku Gibsonovo drama Umučení Krista. Bylo to dobré zadostiučinění za to, že původní nápad na debut, akční film S. W. A. T. podle stejnojmenného seriálu, mu nakonec producenti z rukou sebrali. Jeho představy byly prý moc drsné.

Ovšem ani v reklamním byznysu, kde se pohyboval před svou celovečerní kariérou, o uznání neměl nouzi: např. za reklamu pro Jeep obdržel dvě ocenění. Se svou druhou ženou Deborah založil produkční společnost Cruel and Unusual Films a v Pasadeně vychovává šest dětí.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!