Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Karneval v Riu přilákal statisíce lidí

Česko

RIO DE JANEIRO Statisíce prostopášníků rozháněly o víkendu kocovinu a vlnily se v rytmu samby v průvodu slavného tradičního karnevalu v Riu de Janeiro. Podle agentury AP se do bujarého veselí a tlačenice zapojily vedle mužů a krásek i staré ženy a děti.

Karnevalové veselí pomalu, ale jistě vrcholí. Gradovat mělo ze včerejška na dnešek, kdy mělo vystoupit v 80minutových velkolepých a divokých představeních na velkokapacitním sambodromu Ria de Janeiro 12 nejvěhlasnějších místních škol samby s alegorickými vozy.

Bláznivější než v Oslu „Myslím, že je to bláznivé, Brazilcům prostě nic nevadí... V Oslu je jen 200 000 lidí a tady se na ulici baví milion osob, to s Norskem nelze srovnávat,“ řekl agentuře AP osmadvacetiletý norský turista Sjur Andre Midthun, kterého na karnevalové veselí do Brazílie doprovodili rodiče. A jak prohlásil, zažívají příjemný šok.

Vnekonečném průvodu s bubeníky a tanečníky přitahují jako každoročně zrak početných návštěvníků z celého světa hlavně do půl těla obnažené mladé ženy zmítající se v rytmech latinskoamerických smyslných písní. V sobotu večer se na různých místech města očekávalo až 600 000 lidí.

Mnoho místních obyvatel má naopak každoročního rámusení po krk, a tak na dobu největšího karnevalového veselí na světě odjíždí radši pryč, poznamenala agentura AP.

Autor: