Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kaštan vyráží za slávou na pitbiku

Česko

PRAHA Na nezvyklém stroji se na nadcházející dakarské rallye představí český motocyklista Ivo Kaštan. Osmatřicetiletý dobrodruh se rozhodl, že absolvuje slavnou soutěž na takzvaném pitbiku. Osminásobný účastník rallye si chce na sotva metr vysokém motocyklu splnit další ze svých snů.

Na klasickém stroji ani startovat nemůže, v roce 2007 se totiž zařekl, že Dakar v klasické podobě pro něj skončil. I proto se před rokem vůbec nechystal na jubilejní 30. ročník rallye. Když ale následně pořadatelé oznámili, že soutěž přesunou do Jižní Ameriky, začal o svém startu znovu vážně uvažovat.

„Jen jsme potřebovali vymyslet, s čím bych mohl jet. Na klasické motorce to nešlo, protože držím slovo. Auto mě neláká a na čtyřkolce jsem do toho taky jít nechtěl. Tak jsme se rozhodli pro pitbike,“ uvedl Kaštan.

Nezvyklý malý motocykl mu prý pomohl i k samotné účasti v rallye. „Pořadatelé přijali přednostně jezdce, kteří byli přihlášeni na minulý ročník. Pak zůstalo asi třicet volných míst. Kdybych nejel s tím, s čím jedu, tak by mě možná ani nevzali,“ řekl Kaštan.

Je připraven na oba možné konce rallye – úspěch i neúspěch. „Když dojedu, tak to bude obrovský fór a budu slavný. Může to dopadnout špatně. Ale i antireklama je přece reklama,“ usmál se Kaštan.

Autor: