Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Kde sehnat kozačky na štíhlá lýtka?

Česko

MÓDNÍ ORDINACE KLÁRY KLEMPÍŘOVÉ

Mám opačný problém než většina žen - jsem velmi štíhlá. Teď v zimě mám problém sehnat nejen padnoucí oblečení velikosti 34, ale i boty. Všechny kozačky jsou mi totiž široké přes lýtko. Poradíte, kde se dají sehnat kozačky na štíhlé ženy?

Předpokládám, že tento problém řešíte hlavně tehdy, kdy si chcete vzít sukni nebo šaty. Protože ke kalhotám jsou volnější kozačky spíše výhodou. Dávají více prostoru, abyste si do nich mohla zasunout džíny -tak, jak je to stále in. Volnější boty můžete nosit k sukni se silnými punčochami, když odstávající prostor vyplníte návleky. Jsou velmi moderní, a pokud je nemůžete sehnat, vyrobte si je ustřižením ze starých teplých punčocháčů nebo z rukávů starého žebrovaného roláku. Nahradit je můžete též dlouhými podkolenkami. Nosí se shrnuté v barvě bot, punčoch nebo mohou ladit k šále - to záleží na vaší fantazii.

Pokud ale potřebujete působit elegantněji, nezbývá než podniknout pátrací akci za úzkými kozačkami.

Nevím, že by existoval specializovaný obchod se sortimentem jen pro štíhlé zákaznice. Štěstí musíte zkoušet v různých prodejnách. Například u Bati jich mají pomálu, ale třeba vám pomůžou komentáře na jejich webu (www.bata.cz), kde si zákaznice vyměňují zkušenosti o velikostech právě pořízených „baťovek“. O šířce holeňové části boty se tam zmiňují často.

Dále bych vám doporučila průzkum v prodejnách Salamander, které vedou mnoho světových značek (www.salamander. cz). Vyzkoušejte kozačky ze strečového semiše od Petera Kaisera nebo klasičtější kožené s „žabičkovanou“ zadní částí boty od Hógl. Užší střihy má i značka Moda di Fausto. Neberte to jako pravidlo, ale italské boty bývají užší. Velký výběr mají v buticích Beltissimo (www.beltissimo.eu).

Až narazíte na model, který vám velikostně padne, moc dlouho se nerozmýšlejte. Poraďte se s prodavačkou, eventuelně si je u ní zamluvte, ať později nelitujete.

Svoje dotazy pište na modniordinace@lidovky.cz

Autor: