Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kdo může za smrt Jacksona? Nejspíš lékař

Česko

LOS ANGELES Hlavním podezřelým v případu úmrtí amerického zpěváka Michaela Jacksona se stal jeden z jeho osobních lékařů Conrad Murray. Policie u něj během středeční domovní prohlídky našla mimo jiné množství silných léků. Nyní byl na lékaře vydán zatykač a prošetřuje se, zda se nedopustil trestného činu zabití. Policie a protidrogoví agenti si z lékařovy ordinace ve středu odnesli 27 tablet phenterminu, což je lék, který se při hubnutí používání na potlačení chuti k jídlu, tabletu antidepresiva, harddisky ze dvou počítačů, e-maily a seznam kontaktů.

Jeden z vyšetřovatelů Ed Winter ve čtvrtek řekl, že shromáždil informace od sedmi nebo osmi Jacksonových lékařů, ale Murray je jediný, s kterým chce ještě mluvit. Murray dosud nebyl nikdy disciplinárně stíhán, kromě jednoho pochybení v Houstonské nemocnici. Bližší podrobnosti však vyšetřovatelé nezveřejnili.

Kam zmizel Jacksonův nos?

Jedenapadesátiletý Murray je specializací kardiolog a Jackson si jej najal jen několik týdnů před svou smrtí. Když zpěvák 25. června ztratil vědomí, neúspěšně se ho pokoušel oživit. Zpěvákův otec Joe Jackson obvinil Murraye ze zabití svého syna už před časem. A přidal se k němu i další člen Jacksonova klanu Jermaine Jackson. „Murraye jsem poprvé potkal v nemocnici. Říkal jsem si, že když je to doktor, tak jak to, že je Michael mrtvý?“

Vyšetřovatelé řeší ještě jednu záhadu - kam zmizel Jacksonův umělý nos? Pomůcka, kterou si zpěvák zakrýval část obličeje zničenou plastickými operacemi, zmizela po jeho smrti. Podle časopisu Rolling Stone se ztratila v době, kdy Jacksonovo tělo leželo v losangeleské márnici.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!