Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kdo předá pohár? Možná Mandela

Česko

FOTBAL

JOHANNESBURG Organizátoři fotbalového mistrovství světa stále nevědí, kdo po nedělním finále předá trofej novým šampionům. Hlavním adeptem zůstává bývalý prezident Jihoafrické republiky Nelson Mandela. Jeho účast na finále je však kvůli zdravotním problémům nejistá. „O jeho účasti rozhodne rodina až v den finále,“ uvedl mluvčí organizačního výboru šampionátu Jermain Craigh. Jednadevadesátiletý Mandela se měl zúčastnit již zahajovacího ceremoniálu, svou účast však zrušil, protože jen pár hodin předtím přišla o život jeho třináctiletá pravnučka Zenani při dopravní nehodě.

První černošský prezident JAR, který má velký podíl na tom, že Jihoafrická republika mohla uspořádat světový šampionát, již na veřejnost vychází jen výjimečně a většinu času tráví doma. Na minulém šampionátu v Německu předal trofej kapitánovi vítězných Italů Fabiu Cannavarovi tehdejší prezident UEFA Lennart Johansson.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Čechy

Autor:

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...