Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Kdo zachrání Bonda? A kdo potratí Mizery?

Česko

Okna

Tak i na Jamese Bonda udeřila existenciální krize. O bytí a nebytí nejslavnějšího tajného agenta se rozhodovalo v každém z dvaadvaceti filmů o něm, ale tentokrát je situace horší. Agenta 007 totiž neohrožují psychopatičtí magoři se světovládnými sklony, nýbrž neveselá ekonomická situace studia Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), které na filmovou sérii vlastní práva.

MGM dluží astronomických 3,7 miliardy dolarů. Dokud nenajde kupce či partnera, bude muset Bond zůstat ve vynuceném důchodu. Právě tahle ochranná známka však zůstává tím nejcennějším, co MGMmá. Spekuluje se o tom, že ji studio prodá, aby se zkusilo ještě jednou postavit na nohy. Na třiadvacáté bondovce se přitom začalo pracovat hned po uvedení té zatím poslední – Quantum of Solace – v listopadu 2008. Šuškalo se, že za kamerou měl stát Sam Mendes, a s premiérou se počítalo na rok 2012 k 50. výročí uvedení prvního Bondova filmového dobrodružství Dr. No. Teď je jistá jen jedna věc: že pokud nová bondovka vznikne, agenta Jejího Veličenstva si v ní opět zahraje Daniel Craig. Ale to fanouškům jako útěcha asi nepostačí. Pokračování, jež naopak vznikne téměř jistě, jsou Mizerové 3. Předchozí díly v režii Michaela Baye byly akční podívanou až urážlivě tupou. Od té doby specialista na vyhazování věcí do vzduchu zkusil zabrousit i do seriózního žánru ve sci-fi Ostrov. Ta však u diváků propadla, a tak Bay své mozkové buňky opět vypnul. Nabízí se kacířská myšlenka, že kdybychom tehdy na ten Ostrov každý aspoň párkrát zašli, mohli jsme mít dneska pokoj.

Autor:

20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?
20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?

ECO by Naty je značka založena na jednoduchém, avšak silném závazku – poskytovat inovativní a ekologicky šetrné produkty, které chrání nejen zdraví...