Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Prasečí krev na pražské mešitě. Islamská nadace o ničem neví, případ ale šetří policie

Česko

  16:45aktualizováno  23:57
PRAHA - Příznivci uskupení Pro-vlast zaútočili na pražskou mešitu na Černém Mostě. Na plot sídla Islámské nadace vylili čtyři litry prasečí krve. Útok se stal pravděpodobně v noci z pátku na sobotu. Policie případ vyšetřuje, bližší informace k události ale serveru Lidovky.cz nesdělila. Islámská nadace celou záležitost popírá.

Kdosi vylil čtyři litry prasečí krve na plot pražské mešty. Incident prošetřuje policie. foto: Facebook: Pro-vlast

Na facebookové stránce uskupení Pro-vlast se objevila fotografie, na níž je vidět plot politý krví, v pozadí jsou vrata polepená nápisem „Stop islamizaci“.

Nejprve se k činu nikdo nehlásil. Později se ale ukázalo, že za akcí stojí příznivci výše zmiňované skupiny. Ta s útokem plně souhlasí a doplňuje, že "jde o symbolický akt občanské neposlušnosti vůči přístupu naší vlády, která v lepším případě problém islamizace přehlíží, v horším rovnou islamizaci podporuje“.

Administrátor Pro-Vlast serveru Lidovky.cz také napsal, že „ač v mnohém, co tato víra obsahuje, z celého srdce nesouhlasíme, nejsme proti islámu jako takovému. Věříme však, že není slučitelný s naším stylem života a s pojetím našich svobod a tedy do České republiky, potažmo Evropy, nepatří.“

„Tímto činem jsme chtěli upozornit a poukázat na otázku, která se v současnosti nemusí v naší republice jako problém jevit, avšak do budoucna by se vážným problémem stát mohla,“ doplnil Tomáš Nový.

Policie už o případu ví a šetři jej, bližší informace ale serveru Lidovky.cz nesdělila. „V tuto chvíli mohu pouze potvrdit, že se touto událostí zabýváme,“ řekla ve středu dopoledne pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová.  

Islámská nadace v Praze však důrazně popírá, že k události došlo. „Tady se nic nestalo,“ řekl muž, který se telefonu odmítal představit. „Nevím, kde se ta fotografie vzala,“ doplnil.

Autor:

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...