Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

KINA UVÁDĚJÍ

Česko

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (USA) Další z komedií s Adamem Sandlerem, který se tentokrát podílí i na scénáři. Sandler si na tělo napsal roli agenta izraelského Mosadu Zohana, který se rozhodl pověsit agentství na hřebíček a uspět v New Yorku jako kadeřník. Varování: extrémní dávka politické infantility.

Vesmírní opičáci (USA) Animátoři z Vanguard Animation se pokoušejí konkurovat Pixaru a DreamWorks. Ve vesmíru stále ještě létá robotický fešák VALL-I a už se do něj vydávají další animovaní hrdinové. Tři opičáci jsou vysláni na záchrannou misi, jejímž cílem je najít ztracenou sondu.

Po svatbě (Dánsko) Režisérka Susanne Bierová, souputnice Thomase Vinterberga a Larse von Triera, rozehrává ve svém melodramatu příběh jedné svatby, kde začínají vycházet na povrch (jak už to v případě kroužku Dogma 95 bývá) skrytá rodinná tajemství. Snímek byl v roce 2006 nominován na Oscara.

VALL-I (USA) Další animovaný film ze studia Pixar. Po rybkách a myších s kuchařskými buňkami tvůrčí tým v čele s režisérem Andrewem Stantonem oživil neživého hrdinu. Do rodinného filmu o robotovi zanechaném lidstvem na Zemi, aby po něm uklidil, se vešlo i ekologické poselství a romantika.

Máj (ČR) Kameraman a režisér F. A. Brabec se po divácky úspěšné adaptaci Erbenovy Kytice pustil do další literární klasiky - básně Máj Karla Hynka Máchy. Do milostného trojúhelníku Hynek-Vilém-Jarmila obsadil Juraje Kukuru, Matěje Stropnického a Sandru Lehnertovou.

Rudý baron (Německo/VB) Historický válečný velkofilm zachycující osud jednoho z nejlepších pilotů 1. světové války, který si svoji přezdívku vysloužil za provokativní barvu svého letounu. V hlavní roli Mattias Schweighöfer. Snímek částečně vznikal v ČR a objeví se v něm řada českých herců.

Seznamte se s Davem (USA) Návrat Eddieho Murphyho po delší odmlce, kdy se ve filmu objevoval hlavně jako hlas Osla v animovaném hitu Shrek. V komedii se sci-finádechem určené hlavně pro děti si vystřihl hned dvojroli.

Konečně spolu (USA) Celovečerní debut Helen Huntové. Držitelka Oscara za film Lepší už to nebude sáhla u své prvotiny po bestseleru Elinor Lipmanové. Do tragikomedie o krachujících i rodících se vztazích a o tom, kam až může vést touha po dítěti, obsadila Huntová sebe, M. Brodericka a C. Firtha. Mumie: Hrob Dračího císaře (USA) Třetí pokračování amerického dobrodružného velkofilmu v hlavní roli s Brendanem Fraserem.

Mumie opouští Egypt a vydává se (v olympijském roce) do Číny. Režii převzal po Stephenu Sommersovi Rob Cohen, Rachel Weiszovou vystřídá Maria Bellová.

Temný rytíř (USA) Pokračování batmanovské ságy v režii Christophera Nolana v porovnání s „jedničkou“ Batman začíná o několik odstínů potemnělo. V roli Batmanova protivníka Jokera se v jedné ze svých posledních rolí objevil zesnulý Heath Ledger.

Mamma Mia! (USA) Filmová verze muzikálu podle hitů skupiny ABBA. Plnokrevnému letnímu hitu s jednoduchým příběhem o věčné lásce a hledání otce vévodí Meryl Streepová. I zbývající obsazení je hvězdné. Jako trojice potenciálních otců se představí Pierce Brosnan, Stellan Skarsgard a Colin Firth.

Hank a Mike (Kanada/USA) Satirická komedie o dvou kamarádech pracujících jako velikonoční zajíčci, kteří se po reorganizaci octnou na dlažbě a na úřadu práce, odkud jsou vysíláni na pracovní místa, která jim nesednou.

Muži převlékající se do růžových plyšových kostýmů v režii Matthiewa Klincka.

Paříž (Francie) Francouzské romantické drama o profesionálním tanečníkovi, kterému mezičasí v čekání na transplantaci umožní vidět nejen svůj život, ale i lidi kolem sebe novýma očima.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!