Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

KINA UVÁDĚJÍ

Česko

Rembrandtova Noční hlídka (uK) Filmař Peter Greenaway skládá poctu jednomu z nejslavnějších obrazů historie. Za monumentálním Rembrandtovým plátnem nalézá prostřednictvím téměř detektivního pátrání dramatický příběh ctižádosti, vraždy, vášně, lásky a násilí.

Zakázané království (uSA) Jet Li a Jackie Chan se setkávájí v komediálně laděném příběhu o outsiderovi z New Yorku, který má podle proroctví zachránit čínskou říši středu ze spárů Nefritového vojevůdce. „Jediné“, co pro to musí udělat, je doručit kouzelnou hůl do rukou zkamenělého Opičího krále...

Nadine (Nizozemsko) Nadine je úspěšná a ctižádostivá. Chybí jí jediné: dítě. Tikání biologických hodin ji přivádí k šílenství a hroutí se jí kvůli němu i vztahy. Po setkání s bývalým přítelem impulzivně unese jeho dítě a utíká z Holandska na jih. Cestou se probírá vzpomínkami a blíží se k nejtěžšímu rozhodnutí svého života.

Kozí příběh - pověsti staré Prahy (ČR) Do srdce českého království přichází Kuba se svou věrnou pomocnicí Kozou, aby pomohli při stavbě Karlova mostu, ale nakonec pomohou i při konstrukci orloje, zapletou se s pražskými strašidly a hlavně se seznámí s kyprou Mácou.

Juno (uSA) Šestnáctiletá Juno z amerického maloměsta je v tom. Když nedokáže podstoupit potrat, rozhodne se věnovat své dítě páru čekajícímu na adopci. Během těhotenství dospěje rychleji než mnozí její spolužáci - Sedmé nebe (Německo) Inge, která si k důchodu přivydělává úpravami oděvů, nese hotové kalhoty zákazníkovi, oba přemůže vlna vášně, jíž jsou překvapeni, protože ve svém věku už nic takového nečekali. Německé drama poctivě prozkoumává polohy erotiky současným filmem většinou opomíjené.

Nestyda (ČR) Jan Hřebejk propojil několik Povídek o manželství a o sexu Michala Viewegha do příběhu záletníka, který se začátkem krize středního věku přijde o manželku i o práci. Zatímco jeho bývalá žena se pokouší budovat nový vztah, „nestyda“ Oskar se noří do sestupné spirály erotických eskapád.

umírající zvíře (uSA) Stárnoucí univerzitní profesor a notorický sukničkář se možná poprvé a nejspíš i naposled doopravdy zamiluje. S jeho vyvolenou, krásnou a inteligentní studentkou, ho spojí vášnivý vztah, který však spěje k neodvratnému konci. Drama podle Philipa Rotha natočila Isabel Coixetová.

Zrcadla (uSA) Horor z dílny experta na krváky Alejandra Aji. Bývalý policista a alkoholik Ben, traumatizovaný zaviněním kolegovy smrti, z nouze vezme práci hlídače v ruinách někdejšího luxusního obchodního domu. Ve vyhořelé budově číhá zlo, které, ač uvězněné v zrcadlech, usiluje o život Bena a jeho rodiny.

ukrutně šťastni (Dánsko) Do vesnice v pláních jižního Dánska přijíždí policista s nejasnou minulostí. Ještě se nestihne usadit, a už musí řešit případ: jeden z usedlíků týrá manželku. Lidé však řeší problémy po svém...

Dánské drama s prvky westernu a thrilleru zvítězilo v soutěži v letošních Karlových Varech.

Oko dravce (uSA) Thriller svádí dohromady nepravděpodobné hrdiny: mladíka bez peněz i ambicí a svobodnou matku. Oběma zavolá ženský hlas s nekompromisními požadavky - a než se nadějí, jsou zataženi do konspirace sahající do nejvyšších pater politiky. Disaster Movie (uSA) V dalším díle z parodické série Scary Movie: Děsnej biják, Děsnej doják a Velkej biják si tvůrci dělají legraci nejčastěji z velkorozpočtových spektáklů a komiksových adaptací. Mezi terče co možná nejmíň sofistikované legrace tentokrát patří například Hellboy II, Hulk a Juno.

Děti noci (ČR) Ofce je přes dvacet, žije s rodiči v karlínském činžáku, prodává ve večerce a neví, co se sebou. Se svérázným kamarádem Ubrem se toulá ulicemi i životem, potkává podobné existence a sbírá sílu se sebou něco udělat. Film Michaely Pavlátové ve Varech získal dvě ceny za herecké výkony.

Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě
Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě

V redakci jsme otestovaly látky a nitě z e-shopu Funny Bunny. Hned 3 naše redaktorky si osahaly široký sortiment barevných látek a kvalitních nití,...