Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

KINA uVÁDĚJÍ

Česko

Noci v Rodanthe (uSA) Plastický chirurg Paul trpí rozkolem se synem a tím, že mu nedávno při operaci zemřela pacientka. Adrienne se pod rukama rozsypalo manželství a péčí o děti teď přehlušuje všechny své touhy. Srdce těch dvou splynou při setkání v romantickém hotelu na pláži. Mají ve svých letech šanci? Králova přízeň (uK) Historická romance se odehrává v Anglii 16. století a vychází ze skutečných osudů žen krále Jindřicha VIII. Ten se v zoufalství poohlíží po legálním způsobu, jak se zbavit manželky Kateřiny Aragonské a najít si jinou, která by mu dala syna. Do oka mu padne dvojice sester Boleynových...

Max Payne (uSA) Hrdinou filmové adaptace počítačové hry je newyorský policista, jehož manželka a dcera byly před časem brutálně zavražděny. Max trpělivě čeká na stopy, které by mu pomohly viníky najít a zlikvidovat. Má štěstí: zdá se, že ve hře je nová droga, armádní projekt a hrst nordické mytologie.

Rembrandtova Noční hlídka (uK) Filmař Peter Greenaway skládá poctu jednomu z nejslavnějších obrazů historie. Za monumentálním Rembrandtovým plátnem nalézá prostřednictvím téměř detektivního pátrání dramatický příběh ctižádosti, vraždy, vášně, lásky a násilí.

Zakázané království (uSA) Jet Li a Jackie Chan se setkávájí v komediálně laděném příběhu o outsidrovi z New Yorku, který má podle proroctví zachránit čínskou říši středu ze spárů Nefritového vojevůdce. „Jediné“, co pro to musí udělat, je doručit kouzelnou hůl do rukou zkamenělého Opičího krále...

Nadine (Nizozemsko) Nadine je úspěšná a ctižádostivá. Chybí jí jediné: dítě. Tikání biologických hodin ji přivádí k šílenství a hroutí se jí kvůli němu i vztahy. Po setkání s bývalým přítelem impulzivně unese jeho dítě a utíká z Holandska na jih. Cestou se probírá vzpomínkami a blíží se k nejtěžšímu rozhodnutí svého života.

Kozí příběh - pověsti staré Prahy (ČR) Do srdce českého království přichází Kuba se svou věrnou pomocnicí Kozou, aby pomohli při stavbě Karlova mostu, ale nakonec pomohou i při konstrukci orloje, zapletou se s pražskými strašidly a hlavně se seznámí s kyprou Mácou.

Juno (uSA) Šestnáctiletá Juno z amerického maloměsta je v tom. Když nedokáže podstoupit potrat, rozhodne se věnovat své dítě páru čekajícímu na adopci. Během těhotenství dospěje rychleji než mnozí její spolužáci... Sedmé nebe (Německo) Inge, která si k důchodu přivydělává úpravami oděvů, nese hotové kalhoty zákazníkovi, oba přemůže vlna vášně, jíž jsou překvapeni, protože ve svém věku už nic takového nečekali. Německé drama poctivě prozkoumává polohy erotiky současným filmem většinou opomíjené.

Nestyda (ČR) Jan Hřebejk propojil několik Povídek o manželství a o sexu Michala Viewegha do příběhu záletníka, který se začátkem krize středního věku přijde o manželku i o práci. Zatímco jeho bývalá žena se pokouší budovat nový vztah, „nestyda“ Oskar se noří do sestupné spirály erotických eskapád.

umírající zvíře (uSA) Stárnoucí univerzitní profesor a notorický sukničkář se možná poprvé a nejspíš i naposled doopravdy zamiluje. S jeho vyvolenou, krásnou a inteligentní studentkou, ho spojí vášnivý vztah, který však spěje k neodvratnému konci. Drama podle Philipa Rotha natočila Isabel Coixetová.

Zrcadla (uSA) Horor z dílny experta na krváky Alejandra Aji. Bývalý policista a alkoholik Ben, traumatizovaný zaviněním kolegovy smrti, z nouze vezme práci hlídače v ruinách někdejšího luxusního obchodního domu. Ve vyhořelé budově číhá zlo, které, ač uvězněné v zrcadlech, usiluje o život Bena a jeho rodiny.

ukrutně šťastni (Dánsko) Do vesnice v pláních jižního Dánska přijíždí policista s nejasnou minulostí. Ještě se nestihne usadit, a už musí řešit případ: jeden z usedlíků týrá manželku. Lidé však řeší problémy po svém...