Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kladno cítí křivdu, sudí trestal hvězdy

Česko

PRAHA Podobné emoce stařičký kladenský zimní stadion snad ještě nezažil. V úterním duelu domácích proti mistrům z Karlových Varů se v závěru třetí části hry na trestné lavici mohli bratřit největší opory Kladna.

Patera, Procházka, Kaberle a Bělohlav. Všichni s „flastry“ na 10 minut, „dvojčata P+P“ pak ještě s přídavkem trestů do konce utkání.

„Rozhodčí Pavel Hodek je známý tím, že rozdává vysoké tresty,“ pravil včera trenér Kladna Zdeněk Müller.

Emoce v nitru stadionu vzplály poté, co karlovarský Jakub Čutta v 52. minutě poslal krosčekem Radka Bělohlava na mantinel. Když se mistr světa z Vídně z ledu zvedl a jal se protestovat, vyfasoval desetiminutový trest.

„Radek Bělohlav hraje extraligu dvacet let, a když po tom krosčeku zezadu zůstal na ledě ležet, tak jsem moc dobře věděl, že nesimuluje,“ zastal se svého útočníka Müller. „Nedělá to totiž nikdy.“ Sudí pak v závěru utkání poslali na trestnou lavici i další opory domácích; mimochodem vesměs samé mnohonásobné mistry světa. Jako posledního pak Pavla Pateru. „Patera je kapitán, takže by měl mít právo s rozhodčím mluvit,“ pozastavoval se Müller nad tím, že Hodek udělil právě i Paterovi vyšší trest.

„Do prodloužení jsme proto nastoupili pouze ve třech a měli jsme štěstí, že již za 24 vteřin po faulu na Kuchlera Jarda Kalla proměnil trestné střílení.“

Sám exekutor po zápase rozladěně prohlásil, že sudí jeho tým „normálně vyautoval“.

Kladno cítí křivdu, nicméně se musí smířit s faktem, že nejméně v příštích dvou zápasech se bude muset obejít bez Pavla Patery.

„Musíme se s tím vyrovnat,“ dodal Müller. „Na druhou stranu zaplať pánbůh, že se prvních gólů v sezoně dočkal Martin Procházka. Snad se teď uklidní a jeho výkon půjde nahoru.“

Autor:

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...