Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Klaus po sedmi letech promluví k poslancům

Česko

PRAHA Prezident Václav Klaus se chystá vystoupit v úterý 7. září v Poslanecké sněmovně s projevem o směřování země.

„Pan prezident vystoupí v souvislosti se zahájením práce nové Poslanecké sněmovny,“ potvrdil mluvčí hlavy státu Radim Ochvat informaci, kterou jako první uvedly webové stránky týdeníku Reflex. Začátek Klausova projevu je plánován na jedenáct dopoledne.

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) svolala na příští úterý mimořádnou schůzi dolní parlamentní komory. Poslanci na ní budou opakovaně volit nového veřejného ochránce práv a projednají i novelu zákona o veřejných zakázkách, která brání některým akciovým společnostem ucházet se o tyto zakázky.

„Prezident republiky připravuje skutečně na příští týden projev pro Poslaneckou sněmovnu, ale žádné podrobnosti k obsahu vystoupení vám zatím neřeknu,“ citují stránky Reflexu prezidentova tajemníka Ladislava Jakla.

Vystoupení prezidenta bude podle všechno netradiční politickou událostí, protože naposledy v Poslanecké sněmovně promluvil v říjnu 2003, ještě před vstupem do Evropské unie.

Klaus poslance přímo neoslovil ani v souvislosti s politickým vývojem okolo složitého formování vlády někdejšího premiéra Mirka Topolánka ani ve chvílích jejího pádu a vzniku úřednické vlády Jana Fischera. Sněmovně přímo nesdělil ani svůj pohled na Lisabonskou smlouvu v době její ratifikace.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!