Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Klaus výsledky voleb okomentuje v Brně

Česko

NÁVŠTĚVA Z HRADU

BRNO Své názory k výsledkům evropských voleb nebude prezident Václav Klaus posílat jako obvykle z Pražského hradu, ale z jižní Moravy. Dnes totiž v Brně zahájí její třídenní návštěvu.

Podle hejtmana Michala Haška vybírali místa, která dosud Klaus nenavštívil. Začne tak dopoledne v Rosicích, poté se přes Masarykův okruh přesune do Brna. V knihkupectví Dobrovský má ve dvě hodiny autogramiádu, následovat bude procházka městem, návštěva radnice, Univerzity obrany a Muzea romské kultury. V úterý má na programu Hodonín a tamní lázně, vinařskou vesnici Petrov, projížďku lodí po Baťově kanále a prohlídku Strážnice či zámku v Miloticích. Ve středu se vrátí na Brněnsko, kde postupně s manželkou navštíví Kuřim, golfový areál v Jinačovicích a Drásov. „Prostě se tam chtěl podívat,“ poznamenal hejtman Hašek, jenž právě z Drásova pochází. Na návštěvu Tišnova a Předklášteří už pojede Klaus bez manželky, ta totiž odjíždí do Prahy dříve.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...