Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Klíčové hlasování: vyhraje les, nebo golf?

Česko

  17:00
PRAHA - Ve čtvrtek se v pražském zastupitelstvu hlasuje o budoucnosti největšího pražského lesa. Zatímco zeleň v pražském Trojmezí je už několik měsíců zachráněna, Klánovický les, byť je jeho zachování stejně jako Trojmezí v koaliční smlouvě magistrátní koalice ČSSD a ODS, na podobný jasný krok už dlouhé měsíce čeká.

Klánovický les v Praze foto: Jakub HněvkovskýLidové noviny

Podobně jako u Trojmezí musí totiž u Klánovického lesa dojít ke změně územního plánu, aby se tak v tomto případě zamezilo rozšíření současného tréninkového golfového hřiště na devítijamkové, jež by zasáhlo značnou část lesa.

VÍCE O BOJI ZA ZACHOVÁNÍ LESA

Proti rozšíření golfu se postavili občané Klánovic v roce 2010 v referendu, které skončilo jednoznačným odmítnutím plánů na golfové hřiště uprostřed lesa. Stanovisko občanů Klánovic a klánovické radnice podporuje i sousední Městská část Praha 21 – Újezd nad Lesy.

Vyhraje les?
Na 1000 hektarech Klánovického lesa je několik přírodních rezervací, vedle stád divokých prasat, srnců nebo lišek se tu v tůních vyskytuje i jediná želví populace v Praze. Klánovice navíc podaly žádost, aby byla přírodní rezervace rozšířena na celý komplex lesa.

Golf klub v Klánovicích

Pokud jde o výsledek čtvrtečního rozhodnutí pražských zastupitelů, není jasné, zda les zvítězí. "Hlasování bude muset jít napříč politickými kluby," uvedl pro LN jeden z klánovických zastupitelů. Zřejmě všechny kluby zastupitelstva mají totiž ve svých řadách i "fandy" vybudování golfu na úkor zachování celistvosti lesa.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Advantage Consulting, s.r.o.
PRACOVNÍK/CE MONTÁŽE NA 1 SMĚNU (25000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 22 000 - 26 000 Kč

Mohlo by vás zajímat