Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Knapková chce od svazu hlavně klid

Česko

PRAHA Starty na Světovém poháru jako příprava na srpnové mistrovství světa, tak vypadá plán nejlepší české veslařky současnosti Miroslavy Knapkové pro letošní sezonu. Dvojnásobnou stříbrnou medailistku ze světových šampionátů o víkendu čeká první velký mezinárodní start. Zúčastní se druhého podniku SP v Mnichově.

„Dala jsme si trochu delší pauzu a začala později trénovat. Rok tak mám trochu posunutý a teď jsem v nejtěžším tréninkovém procesu,“ řekla Knapková. V minulých týdnech si už ale stihla připsat prvenství na Primátorkách a na regatě v německém Ratzeburgu.

„Vše směřujeme k jedinému vrcholu, srpnovému mistrovství světa v Poznani,“ uvedla.

Osmadvacetiletá veslařka pražské Slavie původně počítala, že příprava bude poklidná, ale vše se zkomplikovalo rozhodnutím Jitky Antošové věnovat se letos také skifu. Knapkové tak najednou doma vyrostla silná soupeřka, na což nebyla v minulých letech zvyklá.

Anketa ji moc nepotěšila „Myslela jsem, že to tak bude. Jelikož se mi ale objevila nová soupeřka, tak už kolem toho začíná být živo,“ přiznala Knapková.

Situaci ještě zamotal výsledek domácího šampionátu na dlouhé trati, kde Antošová Knapkovou porazila. „To se mi doma stalo asi po osmi letech. Bylo to ale tím, že nejsem v obvyklé formě. Ještě doháním to, že jsme začali trénovat později, navíc jsem měla zdravotní problémy. Doufám ale, že to doženu a svaz mě nechá v klidu trénovat, abych to mohla dokázat na mistrovství světa,“ uvedla Knapková.

Svěřenkyně trenéra Tomáše Kacovského totiž nebyla příliš nadšená z toho, že se například na svazovém webu objevila anketa, zda by nebylo lepší, aby jezdila v letošní sezoně dvojskif s Antošovou.

Stejně tak ji nepotěšila výtka reprezentačního šéftrenéra, že v Ratzeburgu vyhrála nad Antošovou jen s malým rozdílem.

Autor: