Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Knihovna dostane stovky knih z USA

Česko

OSTRAVA Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě rozšíří svůj knižní fond o téměř 400 knih z amerických nakladatelství.

Čtenáři se mohou těšit na klasickou i moderní beletrii v angličtině, například knihy Johna Steinbecka, Jacka Londona či Francise Scotta Fitzgeralda. V knihovně přibudou také odborné a populárně naučné knihy, mezi nimi prezidentské projevy George Washingtona i encyklopedie o národních parcích USA.

Přesně 385 knih, které vydala různá americká nakladatelství, získá moravskoslezská knihovna darem od amerického velvyslanectví. „Za knižní dar v hodnotě kolem 230 tisíc korun jsme vděční. Co se týče zahraniční literatury, tak nám finance příliš nedovolují ji nakupovat,“ vysvětlila vedoucí oddělení speciálních fondů Monika Oravová.

Na 150 beletristických knih pochází z edice The Library of America, kterou v USA vydává nezisková organizace v jednotném grafickém provedení. Dalších nejméně 230 publikací zahrnuje knihy o reáliích Spojených států - průvodce, atlasy či knihy o americké historii. „Dostali jsme také několik velkých autoatlasů, což ocení lidé, kteří se do USA chystají. Novinkou, která je jen těžko dostupná, budou projevy a korespondence prezidentů Washingtona a Lincolna,“ dodala knihovnice. Od 14. května si čtenáři budou moci knihy prohlédnout ve studovně a i zapůjčit domů.

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!