Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Knihy potěší děti a seniory v domovech

Česko

OLOMOUC Ombudsman Otakar Motejl, novinářka Renata Kalenská, novinář a spisovatel Karel Hvížďala a řada dalších hostů zavítá na knižní veletrh a literární festival Libri, který v Olomouci začne 22. listopadu. Návštěvníky čekají nejen setkání s hosty, ale i tvůrčí dílny, besedy a soutěže.

Přehlídku významných osobností českého literárního prostředí zahájí se svou dílnou tvůrčího psaní hned v první den akce autor námětů k filmům Šakalí léta, Pupendo a Pelíšky Petr Šabach. Dopředu ale nechtěl prozradit, jak výuku povede. „Dá se však předpokládat, že bude postupovat podobně jako na Literární akademii Josefa Škvoreckého, kde tvůrčí psaní vyučuje. Jeho workshop je otevřený zájemcům všech generací,“ uvedl dramaturg letošního Libri David Hrbek.

O nejmenší čtenáře bude postaráno v dětském koutku, pro oddych jejich rodičů je připravena literární kavárna. Každý z návštěvníků si jako dárek odnese kopii nejstarší veduty (pohlednice) Olomouce z archivu vědecké knihovny. Lidé se také letos na veletrhu mohou smysluplně zbavit knih, a zajistit tak přírůstky do knihoven v dětských domovech a domovech důchodců. Se sbírkou je spojena tipovací soutěž.

Letošní festival Libri se koná výjimečně hned dvakrát. Letos totiž se definitivně přesouvá termín z jara na podzim, čímž organizátoři vycházejí vstříc nakladatelům i návštěvníkům.

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...